UMÖB 16.5 Bireysel Destekçilerini Arıyor

Bu yıl 35. si düzenlenecek olan Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması, 28 Ocak - 4 Şubat 2017'de Ankara'da yapılacak.

1993′ ten beri hiçbir kuruma bağlı olmaksızın tamamen bir öğrenci oluşumu olarak süren UMÖB, çoğunluğu mimarlık öğrencisi olmak üzere farklı disiplinlerden tasarıma ilgi duyan herkesi tartışma ve üretme amacıyla yılda iki kez bir araya getiriyor. Geleceğin tasarımcılarına tanışma, kaynaşma, aktarım, yardımlaşma, fikir paylaşımı içinde bulunma olanağı sunan buluşmalar, ev sahipliğine gönüllü olan öğrenci ekiplerince organize ediliyor. 

Bu yıl Ankara’da düzenlenecek olan Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması’nın, finanse edilebilmesi amacıyla buluşma giderlerinin bir bölümünün bağış sistemi ile karşılanması amaçlanıyor. UMÖB 16.5 Ankara ekibinin bu yöndeki çağrıları şöyle:

Sevgili mimarlığa, sanata, tasarıma veya sadece Ankara’ya gönül vermiş dostlar!​

UMÖB’e kalbini kaptıranlar, her buluşmayı sabırsızlıkla bekleyenler ya da kıyısından köşesinden bir kez UMÖB’e değebilmiş olanlar, değmeyi çok istemiş ama bir türlü fırsatı olmamış olanlar!

1993 yılından bu yana düzenlenen tüm UMÖB’lerin eski organizasyon ekipleri, katılımcıları, atölye yürütücüleri ve hatta gelecekteki organizasyon ekipleri, katılımcıları ve atölye yürütücüleri!

Bu çağrımız sizlere!​

15 Temmuz, OHAL ve dövizin karşı koyamadığımız yükselişi sonrasında tamamen gönüllü olarak, UMÖB’e kalbini kaptırdığı için didinip duran, tek kârı buluşma sonrasında katılımcıların yüzünde oluşacak gülümseme olacak UMÖB 16.5 Ankara ekibi olarak çok zor günler yaşıyor ve 28 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirmek istediğimiz etkinliğimizi finanse edemiyoruz.​

Uzun lafın kısası, dükkanın önüne “KAPATIYORUZ” yazısı asmadan evvel, mimarîye, sanata, tasarıma, kente ve geleceğin mimarlarına, sanatçılarına, tasarımcılarına destek vermek isteyen, 23 yıldır sürmekte olan bu geleneğin devamlılığını sağlamak adına “Benim de katkım olsun” diyebileceğini umduğumuz sizlerin yardımlarınızı bekliyoruz!

Bize indiegogo kampanyamızdan destek çıkabilir, UMÖB’ün bir köşede sessizce nefesinin kesilmesine engel olabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın