Tülin Hadi ve Cem İlhan, Konya’daki Mimarlık Haftası Etkinliklerine Konuk Oldu

Mimarlar Odası Konya Şubesi tarafından düzenlenen 2016 Mimarlık Haftası Etkinlikleri kapsamında 26 Ekim tarihinde TeCe Mimarlık’ın kurucuları Tülin Hadi ve Cem İlhan ile Mimar Evi’nde söyleşi ve sergi düzenlendi.

Söyleşide 1992’de kurulan mimarlık ofisinin üzerinde çalıştıkları projelerden, tasarım anlayışları ve uygulama süreçlerinden, katıldıkları ve çekilme kararı aldıkları ulusal ve uluslararası yarışma projelerinden oluşan bir sunum ve söyleşi yapıldı. Bir dönem Design 360 adlı televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapan Tülin Hadi ve TeCe Mimarlık bünyesinde birlikte çalıştıkları Cem İlhan ile tasarım sürecindeki ekonomik gerçekler, tasarım süreçlerinde ön planda tuttukları doğa ve insan felsefeli tasarım anlayışları, yerel özgürlük kavramı ve esneklik, kamusallık, sürdürülebilirlik tartışıldı. Ayrıca TeCe Mimarlık’ın seçilmiş projelerinden oluşan bir sergi de düzenlendi. Sergiye ve sunuma katılan mimar üyeler ve mimarlık öğrencileriyle mimarlık üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirildi.

Özellikle mimarlık öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği söyleşi sonunda Mimarlar Odası Konya Şubesi başkanı Mustafa Kaş, kendilerine teşekkür ederek plaketlerini ve hediyelerini takdim etti.

Etiketler

Bir cevap yazın