Temel Fıkrası Gibi!

Hamsi Tower yükseklik sınırına takılınca, Trabzonlu iş adamı bakın ne teklif etti...

Trabzon’da yapılması planlanan Hamsi Tower, yükseklik sınırına takılınca, firmanın sahibi Tarık Aydın binayı yan yatırarak inşa edebileceklerini söyledi

Son günlerde sosyal medya üzerinde dolaşan bir fotoğraf yabancı kullanıcıların ilgisini çekiyor. Özel tasarımlar için açılan sosyal medya sayfalarında dolaşan fotoğraf Türkiye’ye ve Trabzon’a ait. 61 metre uzunluğunda olan ve Karadeniz’in simgelerinden Hamsi şeklinde tasarlanan bina, Facebook ve Twitter kullanıcıları tarafından ilgi görüyor. Yüksek beğeni ve paylaşım oranına ulaşan fotoğrafın açıklaması kısmında ise binanın Trabzon’da yapılmasının planlandığı fakat yüksek kat gerekçesiyle belediye meclisi kararı engeline takıldığı belirtiliyor.

TEMEL FIKRASI GİBİ

Hamsi Tower projesini hayata geçirmek için Trabzon Belediye Meclisi’nin onayı gerekiyordu. Fakat onay çıkmayınca 20 milyon TL’lik dev proje olduğu gibi kalmıştı. Karadeniz insanının zekasını yansıtan bu tasarım, yüksek kat gibi komik bir gerekçeyle reddedilince firmanın sahibi Tarık Aydın da en az tasarım kadar ilginç bir cevap gelmişti. Yüksek kat gerekçesiyle reddedilen projeyi hayata geçirmekte kararlı olduğunu söyleyen Tarık Aydın, binayı yan yatırırıp projeyi meclisten geçirebileceklerini ifade etmişti.

Etiketler

Bir cevap yazın