Suudi Arabistan’da Bir Açık Deniz Petrol Platformu Üzerine Ekstrem Tema Parkı İnşa Edilecek

Açık deniz petrol platformlarından ilham alan Suudi Arabistan'daki Extreme Park, alanında dünyanın ilk turizm destinasyonu olmayı hedefliyor.

Suudi Arabistan, Basra Körfezi’nde bulunan bir petrol sondaj kulesini “The Rig” adı verilen 150.000 metrekarelik bir tema parkı ve tatil köyüne dönüştürmeyi planladığını duyurdu.

Suudi Arabistan’ın Kamu Yatırım Fonu tarafından finanse edilen ekstrem park, roller coaster gezintileri, zipline ve su kaydırakları, denizaltı maceraları ve dalış ve bungee jumping gibi daha fazla sporun yanı sıra 800 odalı üç otelden oluşacak ve bir dizi bağlantılı platforma yayılmış 11 restoran içerecek. 50 kişilik yat limanı sayesinde lüks yolcular için hem helikopterle hem de süper yatla ulaşmak mümkün olacak.

Tema Parkı, “çok sayıda farklı konaklama olanağı yaratmayı, macera ve su sporları deneyimi sağlamayı” hedefliyor. Plan, ekonomisini çeşitlendirmeyi ve krallığı büyük bir uluslararası turizm destinasyonu olarak yeniden konumlandırmayı hedefleyen uzun vadeli Suudi Vizyon 2030 stratejisinin bir parçası.

Etiketler

Bir cevap yazın