Stockholm Takımadalarında Dolaşan Yüzer Bir Sauna: Big Branzino

Stockholm Takımadalarında Dolaşan Yüzer Bir Sauna: Big Branzino

İsveçli ofis Sandellsandberg, Stockholm takımadalarının sularında yol almak üzere tasarlanmış yüzen bir sauna olan Big Branzino'yu tasarladı.


Çelik bir katamaran gövdesinin üzerinde yer alan ahşap yapı, merkezi camlı bir sauna odasını örtmek üzere aşağı doğru uzanan yay şeklinde belirgin bir çatıya sahip.


Çevredeki birçok ormanla uyum sağlaması amaçlanan yüzen saunanın dışı çam kalaslarla kaplanmış ve pruva ile kıçta tamamen cam kaplı kapılarla iki güverte alanına açılacak şekilde tasarlanmış.

Özel yapım bir sobanın etrafında iki katmanlı ahşap sıralar içeren ana sauna alanının her iki yanında bir duş ve banyo içeren iki küçük alan oluşturulmuş.


Bir uçtaki merdiven ile doğanın kesintisiz manzarasına hakim bir oturma alanının bulunduğu çatıya çıkılması planlanmış.


Dış mekanda, çevredeki doğayla uyum sağlamak için çam ağacı kullanılırken, iç mekanlar ve mobilyalar, sauna ve dış mekan kullanımı için uygun özellikleri nedeniyle kızıl sedir ağacından yapılmış.


Yüzer saunanın önünde sedir ağacından yapılmış bir kutuya yerleştirilmiş bir dümen ve kontrol paneli ile konukların takımadalar çevresinde saatte yaklaşık 8 mil hızla yol alabilmeleri sağlanmış.

Etiketler

Bir cevap yazın