Stefano Boeri Architetti İtalyan Ulusal Aşı Kampanyasının Mimari Tasarımları Hazırladı

Stefano Boeri Architetti, İtalya'nın ulusal COVID-19 aşılama programı için mimari ve iletişim kampanyasının tasarımlarını hazırladı.

Kamu yetkilisi Domenico Arcuri’nin talebi üzerine, Stefano Boeri Architetti’nin iç mekan tasarım stüdyosu ve uzman danışmanlardan oluşan bir ekip tarafından tasarlanan kampanya konsepti botanik temalı.

Tasarım önerisi özellikle çuha çiçeği etrafında dönüyor. Stefano Boeri Architetti yaptığı açıklamada “Çuha çiçeği, uzun bir kıştan sonra açan, doğanın yeniden uyanışını ve baharın gelişini duyuran, çok yıllık bir çiçek. Bir bahar çiçeğinin görüntüsüyle, bir huzur ve yenilenme sembolü taşıyacak bir tasarım yaratmak istedik. Aşı olmak bir yurttaşlık görevi, başkalarına duyulan sevginin ve yaşamın yeniden keşfi olacaktır. Bu virüs bizi hastanelere ve evlere kilitlediyse, aşı bizi yeniden yaşamla ve çevremizi saran doğa ile temasa geçirecek.”

Mimarlık ofisi, İtalyan sağlık yetkilileri tarafından onaylandığını ve şu anda sonuçlanma sürecinde olduğunu söylediği teklif üç ana unsurdan oluşuyor: pembe çuha çiçeği şeklinde kampanya logosu “İtalya bir çiçekle yeniden doğdu”; İtalya genelindeki büyük meydanlara yerleştirilecek ve aşının genel halka uygulanmasında kullanılacak bir dizi güneş paneli kaplı pop-up pavyon tasarımı; aşı ve aşılamanın hayati önemi hakkında bilgi aktaracak halka açık kioskların tasarımı.

Etiketler

Bir cevap yazın