Şişme mimaride nar tanesi ‘bir numara’

İtalya'da gerçekleşen "Şişme Mimarlık Yarışması"na sükunet, uyum ve berekentin simgesi nar tanesi damgasını vurdu.

Emmanuel Sitbon-Selma Feriani imzalı “Şehirleri Uyandırın” adlı tasarım; kırmızı rengi, dengeli simetrisi ve limit tanımayan yapısı ile görenlere enerji veriyor.

Sicilya’daki kültür ve turizm merkezi FARM Kültür Parkı’nın desteklediği  “PFFF Şişme Mimarlık Yarışması”; tasarımcıların yaratıcılığını teşvik ederek, şişme ve geçici yapılara ilişkin yeni teknolojileri desteklemek amacıyla İtalya’da gerçekleştirildi. 5 kıtadan mimarlar, tasarımcılar, mühendisler ve öğrencilerden oluşan 60 grubun iddialı tasarımlarla katıldığı yarışmada, nar tanesini andıran “Şehirleri Uyandırın” birinci seçildi.

Nar tanelerinin uyumunu ve kusursuz formunu yansıtan Emmanuel Sitbon-Selma Feriani imzalı tasarım, kırmızı rengi ve dengeli simetrisi ile göremleri kendine hayran bırakıyor.

Rüzgar, yağmur, sıcak, soğuk gibi farklı atmosfer koşullarına karşı dayanıklı plastik bir malzemeden üretilen tasarımın; kolay taşınabilir ve kurulabilir yapısı ile farklı kentlerdeki meydan ve parklarda tekrar tekrar kullanılması planlanıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın