SEYAŞ Sey Mimarlık El Değiştirdi

700'ün üzerinde sanayi tesisi ve plazanın mimarlık işlerini yapan Seyaş Mimarlık el değiştirdi.

1959 yılında Yalçın Tezcan ve Sina Berköz tarafından SEY Mimarlık Bürosu adıyla kurulan şirketin İş Kuleleri, Honda fabrikası, Siemens Gebze tesisleri, Çukobirlik entegre tesisleri, Karum Ticaret Merkezi, Galleria AVM, Çayırhan Termik Santrali, Kavi Kablo, Çamlıca TV kulesi gibi birçok işte imzası var.

Prestijli işlere imza atan SEYAŞ Sey Mimarlık Mühendislik Anonim Şirketi, yapı denetim sektörünün lideri Işık Yapı Denetim’in sahibi Mustafa Başarı almış. Başarı, yeni şirketini Başarı Grup’un Çamlıca’daki yerine taşımış. 50 kişilik bir mimar ve mühendis kadrosuna sahip olduklarını belirten Başarı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Başarı, “SEYAŞ Türkiye’nin en eski şirketlerinden biri. Alanında lider. Birçok önemli işte imzası var. Şimdi SEYAŞ‘ı yeniden yapılandırıp bayrağı daha yükseğe taşımak istiyoruz” diyor.

Mustafa Başarı’yı yakalamışken Başarı Grup’un işlerini de sormadan geçmedik. Başarı, grupta 600 kişinin çalıştığını belirterek şu bilgileri verdi: “Bünyemizde 21 yapı denetim şirketi var. Bu alanda açık ara lideriz. Türkiye genelinde hizmet veriyoruz. Bünyemizde Türkiye’nin en büyük maket atölyesi de var. Aklınıza gelen birçok markalı konutun maketleri bizden çıkıyor. Yurtdışına da hizmet veriyoruz. 70 ülkeye maket yapıp gönderdik. Vektör Emlak değerleme şirketimizle emlak değerleme hizmeti de veriyoruz. 15 bankayla çalışıyoruz. Enerji verimliliği giderek önem kazanıyor. Bir şirketimizle de binalara enerji kimlik belgesi veriyoruz. 2017’den sonra bu belgeyi almak zorunluluk olacak. Aksi halde ev veya işyerleri satılamayacak. Atlas Proje Yönetimi şirketimizle ise inşaat şirketlerinin projelerini yönetiyoruz.”

Etiketler

Bir cevap yazın