Selfie Odası

Mimarlık ofisi Cheungvogl tarafından Saint Petersburg'taki 110 yıllık ikonik Au Pont Rouge mağazasında tasarlanan Selfie Room, fiziki bir sosyal medya reklamı mekanı ve ziyaretçilerin aynadaki görüntüleriyle oynayabilecekleri bir eğlence mekanı.

Cheungvogl, mağazadaki spa ve dinlenme bölümünde yer alan bir odayı, markaların sosyal medya reklamları için tasarladı. Aynalarla kaplı “Selfie Room”, aynı zamanda ziyaretçilerin performans sanatçısı, model, yönetmen gibi hissedebilecekleri bir mekan.

Mekanda, endirekt ışığı filtreleyen kavisli meşleri yansıtan aynalar bulunuyor. Işık, yüzleri gölgeler olmadan mükemmel bir şekilde yansıtmak üzere tasarlanmış. Girişten sonra ziyaretçiler, uzun koridor boyunca devam eden kendi yansımaları ile bir ışık tünelini deneyimliyor. Yansımaların hareketli imgeler halindeki soyutlamaları; kişiye rol yapmak, kaydetmek ve anı paylaşmak için ilham veriyor.

Mekan ziyaretçiler ve markalar için çevrimiçi ve çevrimdışı deneyimler sunuyor. Sosyal medya aracılığıyla fotoğraflarını paylaşan ziyaretçiler 15 dakikalığına ünlü oluyor; markalar ise sosyal ağları üzerinden reklam yapabiliyor. 

Etiketler

Bir cevap yazın