Şehir Ödülleri Sahiplerini Buldu

T.C. Kalkınma Bakanlığı, T.C. Turizm Bakanlığı destekleri ve Dokuz Eylül Üniversitesi İşbirliği ile güçlenen Yaşayan Şehirler Projesi ve Platformu’nun etkinliklerden olan "Şehir Ödülleri Türkiye" kapsamında ödüller sahiplerine verildi.

Ödül alanlar şu şekilde;

Özel Ödül Hak Edenleri:

  1. Şehre Adanmış Yaşam Özel Ödülü Prof.Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN
  2. Şehri Temsil Özel Ödülü Barış MANÇO Temsilen Doğukan ve Batıkan MANÇO’ya verildi.
  3. Şehrine İnananlar Ahmet Nazif ZORLU


Bilim Işığı Temalı Akademik Ödül Hak Edenleri:

  1. En İyi Tez Yrd. Doç.Dr. Saim Can BERİTAN (19 Mayıs Üniversitesi)
  2. En İyi Makale Doç.Dr. Hüseyin GÜNERHAN ve Yrd. Doç.Dr. Sibel AĞI GÜNERHAN (Ege Üniversitesi)
  3. En İyi Proje Yrd.Doç.Dr. Şebnem ERTAŞ ve Ekibi (Karadeniz Teknik Üniversitesi)
  4. Umut Veren Gençler Pervin ÜNLÜ GÜRÇAY ve öğrencileri


Umut Işığı Temalı Paydaş Ödülleri Hak Edenleri:

  1. Yaşatan Şehir “Tirebolu” adına ödülü alan Belediye Başkanı Abdullah KARAPIÇAK
  2. Kültür Şehri “Şanlıurfa” adına ödülü alan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat ÇİFTÇİ
  3. Doğa Dostu Şehir “Karşıyaka” adına ödülü alan adına Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu AKPINAR
  4. Gastronomi Şehri “Gaziantep” adına ödülü alan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN
  5. Engelsiz Şehir “Artvin” adına ödülü alan Artvin Vali Yardımcısı Arif Oltulu
  6. Engelsiz Şehir “Artvin” adına ödülü alan Belediye Başkan Yard. Erkan YAZAN
  7. Eğiten Şehir “Osmaniye” adına ödülü alan Belediye Başkanı Kadir KARA
  8. Eğiten Şehir “Süleymanpaşa” adına ödülü alan Belediye Başkanı M. Ekrem EŞKİNAT
  9. Geleceğin Şehri “Lüleburgaz “adına ödülü alan Belediye Başkanı Emin HALEBAK
  10. Yılın İlçesi “Gerze” adına ödülü alan Belediye Başkanı Osman BELOVACIKLI
  11. Yılın Köyü “Kurşunlu” adına ödülü alan BEBKA Kalkınma Ajansı Birim Başkanı Jülide ALAN
  12. Yılın valiliği “Bursa Valiliği” adına ödülü alan Bursa Vali Yardımcısı Yunus Fatih KADİROĞLU
  13. Yılın Büyükşehir Belediyesi “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi” adına ödülü alan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN
  14. Yılın İlçe Belediyesi “Lüleburgaz” adına ödülü alan Belediye Başkanı Emin HALEBAK
  15. Yılın Kalkınma Ajansı “İzmir Kalkınma Ajansı” adına ödülü alan Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sena GÜRSOY
  16. Yılın Belediyeler Birliği “İç Anadolu Belediyeler Birliği” adına ödülü alan Birlik Genel Sekreteri Salim ÇORUK
  17. Yılın Turizm Projesi “Trakya Turizm İşletmecileri Derneği” adına ödülü alan Yönetim Kurulu Başkanı Orhan ÇEBİ
  18. Yılın Koruma Projesi “Edirne Asker Hastanesi Şehitliği” adına ödülü alan Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN
  19. Yılın Kent Müzesi “Kurtuluş Yolunda İnebolu Kent Müzesi” adına ödülü alan Belediye Başkanı Engin UZUNER
  20. Coğrafi İşaretleme “Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı” adına ödülü alan Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur YILDIZ
  21. Yılın Sağlık Kuruluşu “MEDİPOL Mega Hastanesi” adına ödülü alan Prof. Dr. Ahmet Zeki ŞENGİL
  22. Yılın Sinema Filmi “Efeköy Entel Köye Karşı” adına ödülü alan Yönetmen ve Senarist Yüksel AKSU
  23. Yılın Seyahat Programı “Çok Gezenti” adına ödülü alan Hazırlayan ve Sunan Burak AKKUL
  24. Yılın Belgesel Programı “DOĞAKA Büyükaşıklar” adına ödülü alan Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur YILDIZ
  25. Yılın Programı “Taksim’den Tünele” adına ödülü alan Yöneten ve Sunan Ekrem TAMER
  26. Destinasyon Tanıtım Web Sitesi “İzmir Kalkınma Ajansı” Birim Başkanı Nazlı KAYI
  27. Destinasyon Tanıtım Filmi “Trakya Kalkınma Ajansı” Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN
  28. En İyi Fuar Tanıtımı “Karşıyaka Belediyesi” adına ödülü alan Belediye Başkan Yardımcısı Ayşem ÖZZAMBAK
  29. En Yaratıcı Etkinlik (Festival, Fuar Vb.) “Kafkas Arı ve Bal Festivali” adına ödülü alan Artvin Vali Yardımcısı Arif Oltulu
  30. Yılın Konferansı (Forum, Zirve, Sempozyum) “World Tourism Forum”
Etiketler

Bir cevap yazın