Şanlıurfa Kızılay Meydanı ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması’nda Dereceye Girenler Belirlendi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkımı gerçekleştirilerek betondan arındırılan Kızılay Meydanı için başlatılan ödüllü Sarayönü Şanlıurfa Kızılay Meydanı ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışmasında dereceye girenler belirlendi. Yarışmada dereceye giren proje tasarımı 27 Aralık Pazartesi günü düzenlenecek törenle açıklanacak.

Kente yeni meydanlar, yeni yeşil alanlar kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Şanlıurfa’nın kalbinde bulunan ve Sarayönü Kızılay Meydanı diye bilinen alan için başlattığı ödüllü Şanlıurfa Kızılay Meydanı ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması’nın kazananları belli oldu.

67 projenin sunulduğu yarışmada kent estetiğine en uygun olan çalışma jüri üyeleri tarafından belirlendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Genel Sekreter Ferit Dağdeviren, Sanat Tarihçisi Cihat Kürkçüoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya’nın Danışman Jüri Üyesi olarak katıldığı yarışmada Asil Jüri Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Mimar Fatma Şebnem Kuloğlu Yüksel, Eğitimci Yazar Adil Saraç, Mimar Fatih Kahyaoğlu, Şehir Plancısı Mehmet Selim Açar ile Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Proje Daire Başkanı Raşit Dedeoğlu tarafından dereceye giren projeler belirlendi.

Jüri üyeleri tarafından belirlenerek dereceye giren proje çalışmaları şöyle;

Birincilik Ödülü – Rumuz 57138 – 13 Sıra Numaralı Proje

Müellifler

Alp Buğra NAZAR – Mimar (Ekip Temsilcisi)
Yağmur SARIDEDE – Mimar

Yardımcılar

Betül Aybüke MERAL – Mimar

İkincilik Ödülü – Rumuz 38197 – 41 Sıra Numaralı Proje

Müellifler

Hakkı Can ÖZKAN – Mimar (Ekip Temsilcisi)
Özlem ÖZDENER ÖZKAN – Yüksek Mimar
Fevzi KURŞUN – Mimar

Yardımcılar

Sırrı Berkay KARA – Mimarlık Öğrencisi
Hümeyra KARABACAK – Mimarlık Öğrencisi
Şafak ÖZAYDIN – Mimarlık Öğrencisi
Şengül ŞİMŞEK – Mimarlık Öğrencisi

Üçüncülük Ödülü – Rumuz 21496 – 52 Sıra Numaralı Proje

Müellifler

Süleyman Can ÇİNKILIÇ – Peyzaj Mimarı (Ekip Temsilcisi)
Ferdi İNANLI – Yüksek Peyzaj Mimarı
Baha YURTTAŞ – Mimar

Danışmanlar

Foad SARSANGİ – Mimar

1.Mansiyon Ödülü – Rumuz 49175 – 46 Sıra Numaralı Proje

Müellifler

Cansu KARAMAN – Mimar (Ekip Temsilcisi)
Fatma SEZGİN – Yüksek Şehir Plancısı / Mimar
Tuğra ODABAŞI – Mimar
Şaziye LOFCALI – Mimar
Yusuf ÇİZMECİOĞLU – Mimar
Onur Berk DOĞRULTUCU – Mimar

Yardımcılar

Yaren BOĞA – Mimarlık Öğrencisi

2.Mansiyon Ödülü – Rumuz 97468 – 36 Sıra Numaralı Proje

Müellifler

Barış KAPTANOĞLU – Mimar (Ekip Temsilcisi)
Berna ERGİN ÖZKAN – Peyzaj Mimarı
Berivan PÜTÜN – Peyzaj Mimarı
Zeynep ERDOĞAN – Peyzaj Mimarı

Yardımcılar

İlayda KARACA – Mimarlık Öğrencisi
Burak KIVANÇ – Şehir Bölge Planlama Öğrencisi

3.Mansiyon Ödülü – Rumuz 21480 – 30 Sıra Numaralı Proje

Müellifler

Hazal GÜNER – Mimar (Ekip Temsilcisi)
Ozan Kağan ALTUNBAŞ – Mimar

4.Mansiyon Ödülü – Rumuz 82913 – 11 Sıra Numaralı Proje

Müellifler

Serkan SİPAHİ – Mimar (Ekip Temsilcisi)
Doğan DURSUN – Şehir ve Bölge Plancısı
Merve YAVAŞ – Şehir ve Bölge Plancısı

Yardımcılar

Oğuzhan DİKMEN – Peyzaj Mimarı
Alper TORUN – İç Mimar
İrem TOPRAK – Mimar
Çağatay ÇOMAKLI – Mimar

Danışmanlar

Fatma Zehra ÇAKICI – Mimar

5.Mansiyon Ödülü – Rumuz 26351 – 29 Sıra Numaralı Proje

Müellifler

Muharrem DUMAN – Mimar (Ekip Temsilcisi)
Feyza DUMAN – Mimar
Ayşegül ÖZER – Mimar

Yardımcılar

Esra YERLİKAYA – Mimarlık Öğrencisi
Dilemnur KUMTAŞ – Mimarlık Öğrencisi
Batuhan ŞİNAN – Mimarlık Öğrencisi
Senem BİLALOĞLU – Mimarlık Öğrencisi

Danışmanlar

Filiz BALKANAS – Peyzaj ve Süs Bitkileri

Dereceye giren projenin tanıtımı ve ödül töreni 27 Aralık Pazartesi günü Saat 14.00’da Mehmet Akif İnan Konferans salonunda yapılacak.

JÜRİ DEĞERLENDİRME TUTANAĞI

KİMLİK TESPİT TUTANAĞI

PROJE ELEME TUTANAĞI

RUMUZ TESPİT TUTANAĞI 

Şanlıurfa Kızılay Meydanı ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması

Etiketler

Bir cevap yazın