Samsun’da dere yatağındaki evler yıkılacak

Samsun'un Canik İlçesi'nde 12 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından Vali Hüseyin Aksoy, dere yatağı içinde olan binaların kesinlikle yıkılacağını söyledi.

Samsun’un Canik İlçesi’nde yaşanan sel felaketi nedeniyle bölgede incelemelerini sürdüren Vali Hüseyin Aksoy, vatandaşlarla görüşüp sorunlarını dinliyor.

Evleri hasar gören vatandaşları belediyelerin sosyal tesislerine yerleştireceklerini ifade eden vali Hüseyin Aksoy, “Eğer sosyal tesisler yeterli olmazsa başka konutlar kiralanacak. Ve bu konutların kiraları da valilik tarafından karşılanacak.

Vatandaşlarımıza maddi yardımlarımız sürüyor. Ayrıca selden zarar gören vatandaşlardan da 2 ay boyunca su parası alınmayacak” dedi.

DERE YATAĞINDAKİ EVLER YIKILACAK
Dere yatağındaki evlerin de boşaltılacağını belirten Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, “Dere yatağı içinde olan binalar kesinlikle yıkılacak. Buradan o insanlarımız başka noktalara taşınacak” diye konuştu. Vali Aksoy, Yılanlı Derenin taşması sonucu yıkılan tersip bendinin de onarılacağını ifade etti.

DAHA ÖNCE BAKAN BAYRAKTAR AÇIKLAMIŞTI
Daha öncede Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, bölgede yaptığı incelemelerin ardından, “Yılanlı dere vadisinde gecekondular var, onları da değiştireceğiz. Dere yatağında kaçak gecekondular var onları da değiştireceğiz. Burada gecekondulaşma, çarpık yapılaşma ve kaçak yapılaşma ortadan kaldırılmalıdır” diye açıklama yapmıştı.

Etiketler

Bir cevap yazın