“Sağlık ve İyi Oluş” Paneli ve Mezuniyet Projeleri Seçkisi Sergisi Yapıldı

Dünya Endüstriyel Tasarım Günü (WIDD) kapsamında TMMOB Mimarlar Odası Endüstriyel Tasarımcılar Komisyonu'nun düzenlediği panel ve sergi TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin ev sahipliğinde 19 Haziran 2018 tarihinde yapıldı.

WIDD’nin 2018 teması, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden “Sağlık ve İyi Oluş” konulu panelin açılışında Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve YK yedek üyesi Mustafa Hasdoğan konuştu. Moderatörlüğünü Prof.Dr. Bahar Şener Pedgley’in yürüttüğü panelde Dr. Aslı Günay sağlık ve iyi oluş kavramlarını anlatan bir teorik çerçeve sundu. Daha sonra TOBB ETÜ, ODTÜ, Karabük, Gazi ve Atılım üniversitelerinden birer yeni mezun meslektaş konuyla ilgili mezuniyet projesini sundu.

Sonrasında ise medikal tasarım konusunda başarılı çalışmalar yürüten Merthan Öztürk mezuniyetinden başlayan girişimcilik hikayesini anlatarak genç tasarımcılara önerilerde bulundu. Son olarak hem akademisyen hem de tasarımcı olarak sağlık sektöründe özelleşen Dr. Aydın Öztoprak deneyimlerini aktararak geleceğin sağlık sistemleri ve tasarımcının rolü konusunda öngörülerini aktardı. Panelin ardından saat 19.30’da TOBB ETÜ, ODTÜ, Karabük, Gazi ve Atılım üniversitelerinde 2018 yılında yürütülen mezuniyet projelerinden bir seçkinin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.

Sergiyi 29 Haziran 2018 tarihine kadar Konur Sokak No:4 de bulunan Mimarlar Odası Sergi Salonu’nda izlemek mümkün.

Etiketler

Bir cevap yazın