RAF’ın Eylül Sayısı Çıktı!

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından yayınlanan Türkiye'nin ilk ürün dergisi RAF, yayın hayatına başladığı günden itibaren çizgisini bozmadan mimarları ve uygulayıcıları en yeni ürünlerle buluşturuyor.

Türkiye’nin ürün dergisi RAF’ın Eylül sayısı yine dopdolu… RAF Ürün Dergisi’nin 70. sayısı olan Eylül sayısında 65 adet ürün tanıtım sayfası, 29 adet reklam sayfası bulunuyor. Farklı kullanım alanlarına sahip birçok ürünün ele alındığı ürün tanıtım sayfalarındaki güncel iletişim bilgilerinden firmalara ulaşarak detaylı bilgi almak mümkün.

70. RAF Ürün Dergisi Eylül Sayısı Kapağı
RAF Ürün Dergisi Eylül sayısının kapağını tasarlayan Doğu Kaptan, 1973’de İstanbul’da doğdu. İtalyan Lisesi’nden 1992 yılında mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için İtalya’ya gitti. Roma “La Sapienza” Üniversitesi Mimarlık Fakültesi lisans ve üst lisans eğitimini 2004 yılında tamamladı. 2000-2005 yılları arasında Türkiye, İtalya ve Belçika’da çeşitli mimarlık bürolarında çalıştı. 2005’den itibaren Prof. Hüseyin Kaptan ile birlikte Atelye 70 Planlama ve Tasarım Grubu’nda çalışmalarını sürdürüyor.

NKY Architects & Engineers Tarafından Tasarlanan Mersin Şehir Hastanesi, RAF Ürün Dergisi’nde
Konsept tasarım ve medikal planlama dahil, tüm uygulama, imalat proje ve detayları, sağlık yapıları tasarımında deneyimli olan NKY Architects tarafından yapılan hastane 1.294 yatak kapasiteli olarak planlandı. Merkezi bir teşhis-tedavi kütlesi etrafında, her biri ayrı bir dal hastanesi olan üç blok şeklinde planlanan kompleks; içerisinde genel, kadın doğum ve çocuk, onkoloji ve KVC ana dalları bulunduruyor. Planlama, bulunduğu arazinin topografik yapısı ile tam bir uyum sağlıyor ve kuzey-güney yönünde üç temel girişi üç farklı kota oturtarak kademeleniyor. Konumu itibariyle tesis, hem kent merkezinden hem de şehre gelişte çevre yolu üzerinden rahatlıkla görülebiliyor. Böylece hastane ilk ziyaretçilerine bu bağlamda yön bulmada kolaylık sağlıyor.

RAF Ürün Dergisi’nde “Gelecek Sayının Kapak Tasarımcısı” ve “Gelecek Proje Dosyası”

Her sayıda bir sonraki sayının kapak tasarımcısı ve proje dosyası hakkında bilgi veriliyor. Kasım sayısının kapak tasarımcısı Ahmet Turan Köksal olurken, proje kısmında ise Bahadır Kul Architects tarafından tasarlanan Sivas Arena incelenecek.

RAF Ürün Dergisi’nin içeriğine www.raf.com.tr adresinden ulaşabilir, RAF 70 Eylül Sayısı’ndaki yeni malzemeleri ve özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın