RAF’ın 2018 Mart Sayısı Çıktı!

Bu ay 73. sayısı yayınlanan RAF Ürün Dergisi, yeni ürün tanıtımları ve proje dosyaları ile dikkat çekiyor.

RAF Ürün Dergisi Mart sayısı ürün tanıtım sayfalarında birçok yeni ürün ve sistem tanıtılıyor. Toplam 53 sayfa ürün tanıtımının bulunduğu sayıda, güncel iletişim bilgileri üzerinden firmalara ulaşarak ürünler hakkında detaylı bilgi almak mümkün. Aynı zamanda www.raf.com.tr adresindeki detaylı bilgi formları aracılığıyla firmalara doğrudan e-mail yoluyla ulaşılabiliyor.

73. RAF Ürün Dergisi Mart Sayısı Kapağını Kurtul Erkmen Tasarladı

Kurtul Erkmen, 1978 yılında İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ne girdi ve 1983 yılında Yüksek Mimar olarak mezun oldu. 1980 yılından itibaren Y. Mimar Şemi Erkmen ve Y. Mimar Lemi Erkmen ile birlikte kurduğu, TE İnşaat Limited Şirketi’nde çalışmaya başladı. Bu şirket bünyesinde çeşitli büro binası, apartman, yazlık konut, villa ve çiftlik projelerinin tasarım ve uygulamalarında çalıştı. Haydar Dışbudak ile Eskişehir Kültür Merkezi, Ömer Gülşen ile Kuşadası Ticaret Merkezi yarışmalarına katıldı. 1990 yılında Gürhan Bakırküre ile birlikte KG Mimarlık’ı kurdu. Erkmen, çalışmalarına KG Mimarlık bünyesinde devam etmektedir.

Proje ve İç Mekan Dosyaları

Her sayısında Türkiye’de üretilen nitelikli projelere yer veren RAF Ürün Dergisi’nde bu ay, Hatırlı Mimarlık tarafından Özyeğin Üniversitesi için tasarlanan “Misafirhane ve Konukevi Projesi” ile, tüm iç mimari tasarım ve proje çalışmaları Mimaristudio tarafından gerçekleştirilen “İspak Ambalaj Genel Müdürlük Binası” ele alınıyor.

  • Proje Dosyası: Özyeğin Üniversitesi Yurt 6 – Misafirhane ve Konukevi Projesi

Hatırlı Mimarlık tarafından Özyeğin Üniversitesi için tasarlanan misafirhane ve yurt binasının inşaatı 2017 yılında tamamlandı. Projenin tasarım kriterlerinde, topoğrafya ve yönlenme bağlamsal öncelik olarak öne çıkıyor.

  • İç Mekan Dosyası: İspak Ambalaj İdari Binası

Mimari konsept tasarımı ile tüm iç mimari tasarım ve proje çalışmaları Mimaristudio tarafından yapılan, Kibar Holding’e bağlı İspak Ambalaj’a ait fabrika ve yönetim binası toplam dört kattan oluşuyor ve 4500 m² alana sahip. Çalışan konforunu ön planda tutan ve firmanın yenilikçi ve renkli kurumsal kimliğini yansıtan bu yeni binada, sadece ofis çalışanlarına değil, aynı zamanda fabrika çalışanlarının da kullanımına uygun bir planlama yaklaşımı ortaya konuldu. 

RAF Ürün Dergisi’nde “Gelecek Sayının Kapak Tasarımcısı” ve “Gelecek Proje Dosyaları”

Mayıs ayında yayınlanacak olan 74. sayının kapağını Levent Çırpıcı tasarlıyor. Bir sonraki proje dosyasında ise Teğet Mimarlık tarafından tasarlanan “Yapı Kredi Kültür Merkezi” ile konsept tasarımı, projelendirmesi ve uygulaması Wangan tarafından yapılan “Baha Bey Yalısı Akçelik Ofisi” yer alacak.

RAF Ürün Dergisi’nin içeriğine www.raf.com.tr adresinden ulaşabilir, RAF 73 Mart Sayısı’ndaki malzemeleri ve özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın