RAF Ürün Dergisi’nin Eylül Sayısı Çıktı!

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından yayınlanan Türkiye’nin ilk ürün dergisi RAF, yayın hayatına başladığı günden itibaren çizgisini bozmadan mimarları ve uygulayıcıları en yeni ürünlerle buluşturuyor.

RAF Ürün Dergisi’nin 64. sayısı olan Eylül sayısında, ürün tanıtım sayfalarında kaba yapı bileşeni, ince yapı bileşeni, hareketli donatı ve kullanıcıya yönelik sistem kategorilerinde toplamda 83 ürün tanıtım sayfasıyla ürünleri özellikleri ile tanıtılıyor. Farklı kullanım alanlarına sahip birçok ürünün ele alındığı ürün tanıtım sayfalarındaki güncel iletişim bilgilerinden firmalara ulaşarak detaylı bilgi almak mümkün.

64. RAF Ürün Dergisi Eylül Sayısı Kapağı

Eylül ayında 64. sayısı yayınlanan RAF Ürün Dergisi’nin kapağı, 2016’nın kapak teması “Peyzaj Mimarları” kapsamında her biri kendi alanlarında başarılı peyzaj mimarları tarafından belirleniyor. RAF Ürün Dergisi Eylül sayısının kapağını, Dalokay Tasarım Atölyesi’nin tasarım direktörü ve yöneticisi olan Belemir Dalokay tasarladı. Belemir Dalokay, yer aldığı pek çok jüri üyeliğinin yanı sıra, DDS ekibi ile beraber peyzaj ve kentsel tasarım yarışmalarında çeşitli ödüller kazandı. 

Öncüoğlu Mimarlık Tarafından Tasarlanan İller Bankası İstanbul Bölge Müdürlüğü Yeni İdare Binası RAF Ürün Dergisi’nde

Her sayısında Türkiye’de üretilen nitelikli bir projeye yer veren RAF Ürün Dergisi proje bölümünde bu ay, Öncüoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan İller Bankası İstanbul Bölge Müdürlüğü Yeni İdare Binası (1. Etap) ele alınıyor. RAF Ürün Dergisi’nde konsept aşamasından sistem detaylarına kadar 15 sayfalık bir dosyayla tanıtılan İller Bankası İstanbul Bölge Müdürlüğü Yeni İdare Binası (1. Etap) projesinde, yapı, ana hatları ile üç lineer kol üzerinde kurgulanıyor. Modüler düzen içerisinde olması öngörülen ofisler lineer kollar içerisinde yer alırken, ortak alanlar ve boşluklar ise kolların bir araya gelişlerinde oluşturdukları kesişim noktalarındaki farklı geometriye sahip bölgelerde konumlanıyor.

Alana ana yaklaşımın olduğu güneydoğu tarafından bakıldığında bu üç kol algılanıyor. Bu üç koldan her birinin üzerinde yaratılan çatı bahçeleri; yan taraflarında yer alan ofis blokları için kullanılan ve görsel olarak algılanan açık-yeşil bölgeler oluşturuyor Önde yer alan iki katlı blok, giriş-karşılama ve fuaye fonksiyonlarını ve genel müdürlük birimlerini kapsıyor iken diğer iki kolda genel ofisler yer alıyor. Ofis bloklarının cephe dilleri, farklı müdürlükleri vurgulamak maksadı ile ayrışıyor. Bodrum katlarda ise kuzeybatı tarafında eğimli araziden dolayı açığa çıkan katlarda misafirhane, mutfak-yemekhane ile birlikte gömülü bölümlerde ise kapalı otopark ve teknik hacimler yer alıyor.

RAF Ürün Dergisi’nde “Gelecek Sayının Kapak Tasarımcısı” ve “Gelecek Proje Dosyası”

Her sayıda bir sonraki sayının kapak tasarımcısı ve proje dosyası hakkında bilgi veriliyor. Kasım sayısının kapak tasarımcısı “Peyzaj Mimarları” teması kapsamında Can Kubin olurken, proje kısmında ise DBArchitects tarafından tasarlanan Beşiktaş Vodafone Arena incelenecek

RAF Ürün Dergisi’nin içeriğine www.raf.com.tr adresinden ulaşabilir, RAF 64 Eylül Sayısı’ndaki yeni malzemeleri ve özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın