Prato Kent Parkı Uluslararası Mimari Proje Yarışması’nda Finale Kalan 10 Ekip Belirlendi

İtalya'da, Prato'nun tarihi kent merkezinde 3 hektarlık bir kent parkının tasarlanması amacıyla açılan iki aşamalı yarışmada ikinci aşamaya geçen 10 finalist ekip belirlendi.

Başkanlığını Bernard Tschumi’nin yaptığı jüri, dünyanın dört bir yanından gelen 230 proje arasından finale kalan 10 projeyi seçti.

Ekip-1

  • Roberto Pasini (AUS pasini ranieri) – takım lideri
  • Kongjian Yu (TURENSCAPE)
  • Giovanni Grappeggia (Studio Verde)
  • Marco Francia
  • Deris Ortali (Eltec)
  • Andrea Ranieri (AUS pasini ranieri)
  • Matteo Giulianelli

Ekip- 2

  • Emanuele Barili – takım lideri
  • Cosimo Balestri
  • Alejandro Aravena (ELEMENTAL)
  • Gonzalo Arteaga Rozas (ELEMENTAL)
  • Juan Ignacio Cerda (ELEMENTAL)
  • Diego Torres (ELEMENTAL)
  • Victor Oddó
  • Teresa Moller (Teresa Moller Landscape Studio)
  • Olivia Gori
  • Mattia Di Carlo
  • Knut Stockhusen

Ekip- 3

  • Massimo Alvisi (Alvisi Kirimoto) – takım lideri
  • Petra Blaisse (Inside Outside)
  • Maurizio Milan (Milan Ingegneria)
  • Alessio Montanari
  • Giampiero Aresi
  • Aniello Camarca
  • Eloisa Susanna

Ekip- 4

  • Ferdinand Ludwig (Baubotanik) – takım lideri 
  • Daniel Schönle
  • Markus Allman (Allmann Sattler Wappner)
  • Carlo Scoccianti
  • Lukasz Lendzinski (Umschichten)
  • Peter Weigand
  • Sergio Sanna
  • Bernhard Scharf (green4cities)

Ekip- 5

  • Dominique Jakob (Jakob + Macfarlane Architects) – takım lideri, 
  • Pablo Georgieff (Coloco)
  • Laura Gatti
  • Francesca Borrelli

Ekip- 6

  • Rients Dijkstra (MAXWAN ARCHITECTS + URBANISTS) – takım lideri
  • Hiromi Matsuura (MAXWAN ARCHITECTS + URBANISTS)
  • Valentina Chiappa Nuñez (MAXWAN ARCHITECTS + URBANISTS)
  • René Heijne (MAXWAN ARCHITECTS + URBANISTS)
  • Giulia Bacci (MAXWAN ARCHITECTS + URBANISTS)
  • Federica Padovani (MAXWAN ARCHITECTS + URBANISTS)
  • Francesca Neonato (PN STUDIO)
  • Francesco Tomasinelli (PN STUDIO)
  • Elisabetta Fermani (PN STUDIO)

Ekip- 7

  • Paolo Brescia (OBR – Paolo Brescia e Tommaso Principi) – takım lideri
  • Michel Desvigne (Michel Desvigne Paysagiste)
  • Alberto Romeo (Intertecno)
  • Tommaso Principi (OBR – Paolo Brescia e Tommaso Principi)
  • Elisa Siffredi (OBR – Paolo Brescia e Tommaso Principi) 
  • Enrico Ferraris (Michel Desvigne Paysagiste) 
  • Massimiliano Marzo (Intertecno)

Ekip- 8

  • Dan Dorell (DORELL.GHOTMEH.TANE/ARCHITECTS) – takım lideri
  • Lina Ghotmeh (DORELL.GHOTMEH.TANE/ARCHITECTS)
  • Tsuyoshi Tane (DORELL.GHOTMEH.TANE/ARCHITECTS)
  • Franck Boutté (FRANCK BOUTTÉ CONSULTANTS)
  • Leonardo Oprandi
  • Klaas De Rycke (BOLLINGER + GROHMANN)
  • Simone Murr (BOLLINGER + GROHMANN)
  • Laure Vandeputte (BOLLINGER + GROHMANN)
  • Gabriel Auger (BOLLINGER + GROHMANN)
  • Marco Tosato

Ekip- 9

  • Martino Tattara (Dogma) – takım lideri
  • Pier Vittorio Aureli (Dogma)
  • Luciano Aletta (Dogma)
  • Paolo Rigoni (StudioSilva)
  • Marco Sassatelli (StudioSilva) 
  • Elia Zenghelis

Ekip- 10

  • Benedetta Tagliabue (EMBT | Enric Miralles – Benedetta Tagliabue) – takım lideri
  • Matteo Francesco Ruta (Politecnico di Milano, Dipartimento ABC)
  • Gabriele Masera (Politecnico di Milano, Dipartimento ABC)
Etiketler

Bir cevap yazın