Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde Yeni Lisans Programları

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde yeni bölümler açıldı.

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde mevcut Mimarlık (Türkçe) programı yanında Mimarlık (İngilizce) ve İngilizce eğitim yapacak Endüstri Ürünleri Tasarımı, İletişim Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Lisans Programları açıldı.

Programlara ek yerleştirmede öğrenci alınacak. Programlarla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

1 Yorum

  • oguzcan-aksel says:

    Özyeğin Üniversitesinde, 16-20 Eylül tarihlerinde düzenlenen, “ Büyük Sorunlar Çağında Tasarım: Deniz ve Kara Arasındaki Ekoton Arayüzler için Yeni Tasarım Modelleri” başlığını taşıyan çalıştay için, kontenjan 15 ÖĞRENCİ olup, katılım ücreti 355 ABD doları olarak belirtilmiş. http://rktr.co/1fTFBSd Ayrıca katılımcıların, konaklama ve ulaşımlarından kendilerinin sorumlu olacağı ifade edilmiş. Türkiye’de düzenlenen bu çalıştaya katılmak isteyen ÖĞRENCİLERİN çoğunun, muhtemelen, yine TÜRKİYE’den olacağı varsayılabilir. (Başka ülkelerden uçak-otel parasını karşılayarak, Türkiye’de Özyeğin Üniversitesi’nde, 16-20 Eylül, yani bir hafta bile sürmeyecek bir çalıştaya katılmak isteyen uluslar arası ÖĞRENCİ katılımcı olasılığını da gözardı etmemek gerekir tabii!.). Son başvuru tarihi 28 Ağustos. Ağustos sonlarında, 1 ABD dolarının, 2 TL. civarlarında olduğu dikkate alınırsa, BİR ÖĞRENCİ, 16-20 Eylül tarihlerindeki bir çalıştaya katılabilmek için, konaklama ve ulaşımından da KENDİSİ SORUMLU OLMAK KAYDIYLA, yaklaşık 710 TL. ödemek durumunda. Bugün gelişmiş ülkelerin üniversiteleri online eğitimle, ders materyallerini online olarak internette erişime açarken, “ileri-katılımcı demokrasi” sunan Türkiye’de bir üniversite-fakültenin, 4-5 günlük bir çalışmaya KATILIM için, ÖĞRENCİLERDEN 710 TL başvuru ücreti alması nasıl yorumlanabilir?.!! Türkiye’de eğitim için “geçmiş olsun”….-Çoğu kişinin sempatisini kazanmış, ancak tam da Gezi olayları sonrasında görevinden ayrılma kararı alan kurucu rektörün boşluğunun doldurulması da muhtemelen zor olacak görünüyor. Ülkede bu tür akademik yöneticiler kolay kolay yetişmiyor.-

    (Ayrıca bakınız. New York Modern Sanatlar Müzesi, MoMA’nın düzenlediği “online course”lar, 5-10 hafta arasında sürmekte olup, KATILIM ÜCRETİ 200-350 ABD doları arasında değişiyor!. Katılımcılar, konaklama ve ulaşımdan kendileri sorumlu olmak üzere. http://rktr.co/1eyWEeD#instructor).

Bir cevap yazın