Okulların açılacağı 19 Eylül’de toplu ulaşım ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, okulların açılacağı 19 Eylül Pazartesi günü trafik sorunu yaşanmaması için belediyeye ait toplu ulaşım araçlarının sabah 6 ile 13.00 saatleri arasında ücretsiz olmasını kararlaştırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantılarının ilk birleşimini Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Ahmet Selamet’in yönettiği toplantıda AK Parti ve CHP Grubu ortak bir yazılı önerge vererek okulların açılacağı 19 Eylül Pazartesi günü belediyeye ait toplu ulaşım araçlarının 06.00 ile 13.00 saatleri arasında ücretsiz olmasını talep etti.

Önergede okulların açılacağı ilk gün İstanbulluları toplu taşıma araçlarına yönlendirerek bireysel araç kullanımını asgariye indirmenin hedeflendiğine dikkat çekilerek, “Öğrencilerin okula başlayacağı 19 Eylül günü trafik yükünü hafifletmenin ve güvenli taşımacılığı özendirmenin” hedeflendiği kaydedildi. ‘Teklif Karar’ olarak görüşülen önerge Meclis Üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

Alınan karar doğrultusunda İstanbul’da okulların açılacağı 19 Eylül Pazartesi günü; İETT Otobüsleri, Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları ile Ulaşım A.Ş.’ye ait bütün Metro, Hafif Metro, Tramvay ve Füniküler araçları 06.00-13.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek. Gerçekleştirilecek hizmet kapsamında İETT, Şehir Hatları A.Ş. ve Ulaşım A.Ş.’nin akaryakıt giderleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.

Etiketler

Bir cevap yazın