Öğrenci İşi: El Örgüsü Kırtasiye Malzemeleri

Mimarlık öğrencisi Sema Tursun, çalışmalarında kullandığı gereçleri de kendisi tasarlıyor. Tasarladığı kalemlik, kalem çantası ve defter kabını el örgüsü ile üretti.

Güçlü birer tasarımcıya dönüşmek için çabaladığımız bu mimarlık yolculuğunda en büyük idealimiz problemlere kısa sürede çözümler üretmek. Bu yeteneğe sahip olmak için bakış açısı ve karakter yönünden üretici bireylere dönüşmek istiyoruz. Ben proje sürecinde bu üretimin ancak gerçek bir üretim ortamında gerçekleşebileceğine inanıyorum ve böyle bir ortamın da ancak tasarımcının kendi ürünleriyle oluşabileceğini düşünüyorum. Bu düşünceyle günlük çalışmalarımda en çok kullandığım materyalleri kendi elişi ürünlerimle yeniden tasarlamaya karar verdim.

İlk olarak günlük çalışmalarımızda çokça kullandığımız markerlarımız için pratik bir yönemle bir kalemlik ördüm.

Ardından çalışmalarımın en değerli parçası olan eskiz defterimi elişi ince oya ve kurutulmuş çiçeklerle hareketlendirdim.

Ve sonrasında tüp boyalarım için; hazırladığım küçük ponponları biraraya getirerek bir kutu hazırladım. Ve kendi ürettiklerimle çalışma ortamımda enerjimin yükseldiğini fark ettim. Bu enerjiyle çalışmalarımda daha kısa sürede daha üretici çözümler geliştirmeye başladım.

Etiketler

Bir cevap yazın