Müzik ‘Arena’sına kavuşacak

Türkiye'nin önde gelen organizasyon şirketlerinden Pozitif, İstanbul'a 7 bin kişi kapasiteli yeni bir eğlence 'Arena'sı açacak.

Efes Pilsen One Love, Akbank Caz Festivali, Efes Pilsen Blues Festivali gibi önemli organizasyonları düzenleyen Pozitif, Ayazağa’da yaklaşık 12 bin metrekare inşaat alanı bulunan, toplamda 7 bin kişiyi ağırlayabilecek bir eğlence ve konser merkezi yatırımı gerçekleştirecek.

Pozitif, ‘Arena’ adının verilmesi planlanan ancak henüz bu konuda kesin kararın alınmadığı merkezin inşasında, Forum AVM’lerin işletmecisi olan Turkmall şirketiyle ortak hareket edecek.

Merkezin inşaatının 2013 yılında sonlandırılması hedefleniyor.

Hürriyet’in haberine göre, Pozitif firmasının yetkilileri, Ayazağa’da açılacak olan ‘Arena’yı doğruladı. Ancak şirket yetkilileri görüşmelerin devam etmesi nedeniyle, ayrıntıların daha sonraki zamanlarda açıklanacağını ifade etti.

Turkmall şirketine yakın kaynaklar da ‘Arena’nın inşasına yönelik görüşmelerin devam ettiğini, anlaşmaya yönelik detayların daha sonra açıklanacağını belirtti.

20 YILDIR EĞLENCE SEKTÖRÜNDE
Pozitif Grubu, 20 yıldan uzun bir süredir, müzik, eğlence ve kültür sektörünün beş alanında faaliyet gösteriyor.

Şirket canlı etkinlik yönetimi, mekan yönetimi, plak şirketi, medya ve yayıncılık alanlarında da faaliyetlerde bulunuyor.

Pozitif Grubu, 1991’den bu yana Akbank Caz Festivali, 1990’dan bu yana Efes Pilsen Blues Festivali, 2002ten bu yana Efes Pilsen One Love Festivali, 2003’ten bu yana Rock’n Coke ve 2009’dan bu yana da Freshtival’i organize ediyor.

Grup en son Akbank Caz Festivali kapsamında son dönemin popüler Fransız şarkıcısı Zaz’ı Türkiye’ye getirdi.

Şirket aynı zamanda çok amaçlı performans merkezi olarak kurulan Babylon, İstanbul ve Türkiye’nin önde gelen canlı müzik mekanlarından Babylon, Babylon Aya Yorgi, Babylon Lounge’un da sahibi.

Pozitif aynı zamanda 1998’de Doublemoon Records adında bir plak şirketi de kurdu.

Etiketler

Bir cevap yazın