Müze Kart müjdesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İş Bankası arasında kredi kartının müze kart olarak kullanılması projesi hayata geçirildi. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Bundan sonra müze kartla her müzeye iki kere girme hakkı veriyoruz" dedi.

Projeninin tanıtımı İş Bankası Kulelerinde yapıldı. Tanıtım toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, müze kartla aynı müzeye ikinci kez girilebilmesinin mümkün olabileceğini açıkladı. Bu konuda sosyal medyada başlayan kampanyayı gördüğünü söyleyen Bakan Çelik, ” Twitter’da yoğun bir kampanya var. Müze kartla bir müzeye sadece bir kez girebiliyorsunuz. Ben bu kampanyaya olumlu cevap veriyorum. Bundan sonra müze kartla her müzeye iki kere girme hakkı veriyoruz” şeklinde konuştu.

Bakan Çelik öğretmen ve öğrencilerin giriş hakkının sınırsız olduğunu da sözlerine ekledi. Bankalarının kredi kartının yılda 1 ay müze kart olarak kullanılabilecek olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, “6 milyon kredi kartı, bugün itibariyle müze karta dönmüştür. Bunun için herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur. Bugünden itibaren bu özelliğe sahiptir. Ücretsiz olarak müze ve ören yerlerinde kullanılabilecek. Turnikelerden kartlarını okutarak, olmayan yerlerde pos cihazlarından geçirerek bu hakka sahip olunacak” diye konuştu.

Bakan Olduktan Sonra ilk Müjde

Bakan olduktan sonra önüne gelen ilk projenin bu olduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “İlk olarak önüme geldiğinde çok mutlu oldum. Tam kafamdaki işin bir örneğiydi bu. Genel olarak bizde bankaların sosyal sorumluluk projelerindeki katkıları yeterli değil. Ne kadar kültürel sorumluluk projesi var, bunu dikkatle takip edeceğiz. Bir İş Bankası kumbarası vardır. Bu o kadar sevimli ve marka değeri olan bir kumbaraki size İş Bankası’nı hatırlatır. Artık İş Bankası kumbarasının yerini bu alacak. Kendilerini tebrik ediyoruz” dedi.

Toplantının yapıldığı salona temsili olarak kurulan turnikelerden ilk geçişi yapan Bakan Çelik, Müze kartın dünyanın en demokratik kartı olduğunu söyleyerek, “Bakan da, sıradan vatandaş da aynı kartla geçiyor. Hiçbir ayırım yok” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın