Mudurnu Şehir Markası Yarışması Sonuçlandı

Mudurnu ilçesinin görünürlüğünü artırmak ve markalaşmasına öncülük etmek amacıyla düzenlenen Mudurnu Şehir Markası Yarışması sonuçlandı.

Mudurnu’nun kültürel miras değerlerini ve kendine özgü kimliğini ortaya çıkartmak, korumak ve alanın kültürel sürdürülebilirliğini sağlamayı hedefleyen, Mudurnu’daki ilgili tüm kişi ve kuruluşlarla işbirliği içinde hareket etmek ilkesine dayanan ‘Mudurnu Kültürel Miras Alanı Yönetimi Planı’ çalışmaları kapsamında öncelikli projelerden biri olarak belirlenerek, ilçenin görünürlüğünü artırmak ve markalaşmasına öncülük etmek amacıyla düzenlenen Mudurnu Şehir Markası Yarışması sonuçlandı.

Yarışmaya yurtiçi ve yurtdışından katılan 54 eserin değerlendirilmesi sonucunda 931821 rumuzlu eser birinci olarak seçildi.

Başvuru şartları sağlandıktan sonra ilk aşama olan Seçici Kurul jüri değerlendirmesinde, teknik olarak yetkinlik ve Mudurnu’nun değerlerini yansıtma en önemli değerlendirme ölçütleri olarak görülmüştür. Mudurnu’nun değerleri olan doğa, tarihi doku, tavukçuluk, iğne oyası, kentin köprü işlevi (Mudurnu deresi ve kervan yolları bağlamında), Ahilik gibi öğelerin eserlerde nasıl yorumlandığı dikkate alınmıştır.

Seçici Kurulun kararı ile Mudurnu logosu ve eşlik eden grafik standartlar seçilmesine rağmen, sloganlar arasından yapılan değerlendirmede ödüle layık slogan bulunamadığından jüri bu yarışmada slogan seçilmemesine karar vermiştir. Slogan belirlenmesi için internet üzerinden yeni bir çağrı yapılarak yarışmaya yeni bir etap eklenmesi, bu etap tamamlanınca seçilmiş olan logo, grafik standartlar ve seçilecek sloganın birlikte ödüllendirilmesi ve ödül töreni ile yarışmaya katılan çalışmaların sergilenmesi işinin, 19-20 Eylül 2015 tarihinde ilçemizde düzenlenecek olan Avrupa Kültürel Miras Günleri Etkinlikleri kapsamında yapılması kararlaştırılmıştır.

LOGO TANIMI

KURUMSAL KİMLİK

Etiketler

Bir cevap yazın