MIPIM Türk Paneli’nde 2023 Değerlendirmeleri Yapıldı

Alkaş Fuarcılık'ın Türkiye temsilciliğini yaptığı, "MIPIM" 6-9 Mart 2012 tarihleri arasında Fransa "Palais des Festivals"da uluslararası yatırımcılar, şehir planlamacılar, belediyeler ve otel gruplarını buluşturdu.

“100. yılda 10. Ülkeye Doğru” konu başlıklı “Türk Paneli”ni modaratör olarak yöneten Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş “2013 yılı için bir yıl önceden başladığımız çalışmalar devam ediyor, Türkiye günden güne çok büyük gelişmeler gösteriyor ve önümüzdeki yıl büyük ses getirecek bir atılım yapmaya hazırlanıyor.” sözleriyle Türkiye’nin 2013 yılının “Onur Ülke”si seçildiğini açıkladı. Jones Lang LaSalle olarak. Panele konuşmacı olarak katılan İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur ve Eroğlu Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Direktörü Aybars Kızılsencer gibi sektörün karar vericileri projelerini anlatırken, gayrimenkul sektörünün 2023 yılı değerlendirmelerinde de bulundu.

2011 yılı araştırmalarının da açıklandığı panelde; 2023 yılı öngörülerine göre Türkiye’de konut sayısı 5.200.000’lere kadar çıkacak. 2023 yılında depreme dayanıklı yapılarda artış yaşanırken, lüks ihtiyaç haline gelecek. 2023 yılında yatırımcıların ilgisi şehrin dışında bulunan projeler için azalırken, şehir merkezinde gayrimenkul projeleri “Küçük metrekare+az trafik” yerine “büyük metrekare+yüksek trafik” olarak tercih edilecektir.

Perakende ve gayrimenkul sektöründe en önemli pazar ve bölgesel finans merkezi olan Türkiye’de gerçekleştirilmesi planlanan Kanal İstanbul, Marmaray, 3. Boğaz Köprüsü projeleri konuşulduğu panelde, İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan; “Bugüne kadar yapılmışları yaparak değil radikal kararları uygulayarak İstanbul kurtulur.” açıklamasında bulundu.

Etiketler

2 yorum

Bir yanıt yazın