Meles Çayı Ulusal Kentsel Tasarım Fikir Projesi Yarışması’nın Takvimi Güncellendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi “Kentsel ve Ekolojik Omurga Olarak Meles Çayı Ulusal Kentsel Tasarım Fikir Projesi Yarışması”nın takvimi güncellendi.

Konuyla ilgili yayınlanan bilgilendirme metni ve güncel yarışma takvimi şu şekilde:

“4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23. maddesine (Tasarım yarışmaları) dayanılarak hazırlanan ‘Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği’ hükümleri uyarınca açılmıştır.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından, Corona Virüs için 2 Mart 2020 tarihinde küresel risk seviyesi ‘yüksekten’, ‘çok yüksek’ seviyesine çıkarılmış, ayrıca ‘Uluslararası Kamu Sağlığı Acil Durumu’ ilan edilmiştir.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın olarak ilan edilen COVİD-19 salgınının önlenmesi ve etkilerinin azaltılması amacıyla ülkemizde ve dünya genelinde sosyal ve ekonomik hayata ilişkin bazı tedbirler alınmakta olup bu kapsamda, Cumhurbaşkanlığı tarafından çıkarılan genelgeler ile ilave tedbirler alınmaktadır. Bu genelgeler doğrultusunda Kurumumuz da dahil birçok Kamu Kurumunda yürütülecek iş ve işlemlere ilişkin ek genelgelerle ilave tedbirler alınarak çalışmalar yürütülmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileri ve ülkemizin içerisinde bulunduğu beklenmeyen hal ve mevcut koşulların, mücbir sebep olarak değerlendirilebileceği ve yarışmacılardan yazılı olarak ulaşan talepler doğrultusunda yarışma takviminde yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulmuştur. Yapılan Jüri Değerlendirme Toplantısı doğrultusunda yeni yarışma takvimi aşağıdaki gibidir.

Son Şartname Alma Tarihi: 15.09.2020 – 17.00
Projenin Elden Teslimi veya Kargoya Verilme Tarihi ve Saati: 15.09.2020 – 17.00
Kargo/Posta ile Gönderilerin Alımı İçin Son Gün ve Saat: 17.09.2020 – 17:00
Jüri Değerlendirmesi Başlangıç Tarihi: 19.09.2020
Sonuçların İlanı: 25.09.2020
Kolokyum ve Ödül Töreni: Yarışma sonuçlarının ilanıyla birlikte duyurulacaktır.

Yarışma şartnamesi ile gerekli düzenlemeler ilgili web sitesinde yayınlanacak ve şartname alarak e-posta adresini kaydettiren tüm yarışmacılara gönderilecektir.”

Etiketler

Bir cevap yazın