Meles Çayı Ulusal Kentsel Tasarım Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, Meles Çayı ve Yeşildere Vadisi’nin ekolojik ve kentsel servisler anlamında bağlayıcı bir omurga olarak ele alındığı özgün, nitelikli ve geleceğe ışık tutabilecek fikirlerin elde edilmesine yönelik düzenlenen yarışma sonuçlandı.

1. Ödül

3 sıra numaralı proje – rumuz: 96475

Ekip Listesi

  • Enise Burcu Derinboğaz – Ekip Temsilcisi – Peyzaj Y. Mimarı
  • Birge Yıldırım Okta – Doç. Dr. Y. Mimar
  • Burak Arifoğlu – Mimar
  • İzel Beşikci – Kentsel Tasarım Uzmanı, Peyzaj Mimarı
  • Kerem Yavuz Arslanlı – Doç. Dr. Y. Şehir Plancısı

Danışmanlar

  • Alper Derinboğaz (Y. Mimar)
  • Gürkan Okta (Mimar)
  • Itri Levent Erkol (Su Ürünleri Y. Mühendisi)
  • Oral Yağcı (Doç. Dr. İnşaat Mühendisi)
  • Osman Uzun (Prof. Dr. Peyzaj Mimarı)

Yardımcılar

  • Akın Ertürk – Mimar
  • Asena Sonbay – Öğrenci (Peyzaj Mimarlığı)
  • Aslıhan Şişli – Peyzaj Mimarı
  • Ece Yakupoğlu – Peyzaj Mimarı
  • Işınsu Sopaoğlu – Mimar
  • Maral Taşçılar – Mimar
  • Mehmet Yalçın Demircan – Mimar
  • Talha Karaçizmeli – Öğrenci (Mimarlık)

2. Ödül

5 sıra numaralı proje – rumuz: 63125

Ekip Listesi

  • Mehmet Cemil Aktaş – Ekip Temsilcisi – Peyzaj Mimarı
  • Pınar Kesim Aktaş – Mimar
  • Adnan Kaplan – Prof. Dr. Peyzaj Mimarı
  • Lebriz Atan Karaatlı – Mimar
  • Sacit Arda Karaatlı – Mimar
  • Nuran Altun – Peyzaj Mimarı
  • Selçuk Aksoy – Peyzaj Mimarı
  • Rümeysa Konuk – Peyzaj Mimarı
  • Ezgi Umut Türkoğlu – Peyzaj Mimarı
  • Ecem Sevin – Peyzaj Mimarı
  • Şeyma Kahraman – Peyzaj Mimarı
  • Başak İncekara – Şehir Plancısı
  • Fatma Özge Demirci – Peyzaj Mimarı

Yardımcılar

  • Okan Mutlu Akpınar
  • Hüseyin Hilmi Kezer
  • Lokman Turunç
  • Selçuk Şener

3. Ödül

10 sıra numaralı proje – rumuz: 17395

Ekip Listesi

  • Meltem Erdem Kaya – Ekip Temsilcisi – Dr. Peyzaj Mimarı
  • H. Serdar Kaya – Mimar, Dr. Şehir Plancısı
  • Mine Çiçek – Mimar
  • Ezgi Güler Tozluoğlu – Şehir Plancısı, Kentsel Tasarım Uzmanı
  • Nergis Aşar – Peyzaj Mimarı

Yardımcılar

  • Utku Ali Güler – Mimar
  • S. Gülgün Atalay – Peyzaj Mimarı
  • Arda Coşan – Öğrenci (Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı)

Danışmanlar

  • Halil İbrahim Burgan – Dr. İnşaat Y. Mühendisi

1. Mansiyon

4 sıra numaralı proje – rumuz: 49571

Ekip Listesi

  • Mehmet Nazım Özer – Ekip Temsilcisi – Y. Şehir Plancısı
  • Murat Z. Memlük – Dr. Peyzaj Mimarı
  • Aytaç Özen – Mimar
  • Savaş Zafer Şahin – Prof. Dr. Şehir Plancısı
  • Emrah Söylemez – Dr. Şehir Plancısı
  • Faruk Sarıhan – Y. Peyzaj Mimarı
  • Ece Metin – Peyzaj Mimarı
  • Ebru Dehmen Memioğlu – Y. Peyzaj Mimarı
  • Sevgi Çalı Bulak – Peyzaj Mimarı
  • İsa Eren Akbıyık – Peyzaj Mimarı
  • Seda Özçelik Koç – Peyzaj Mimarı
  • Kıvanç Tunçkale – Peyzaj Mimarı
  • Doğa Sezer – Y. Şehir Plancısı

2. Mansiyon

7 sıra numaralı proje – rumuz: 75869

Ekip Listesi

  • Gülhis Duygun Gürkıvrak – Ekip Temsilcisi – Mimar
  • Alper Gülle – Mimar
  • Ahmet Kıvanç Kutluca – Şehir ve Bölge Plancısı
  • Talha Aksoy – Peyzaj Mimarı
  • Dilem Dağ – Mimar
  • Aygen Kiştin – Mimar
  • Burcu Saral – Mimar

Yardımcılar

  • Halil İbrahim Bayındır – Mimar
  • İrem Küçükkulaksız – Mimar
  • İrem Durmuş – Mimar
  • Mutlu Tevke – Mimar
  • Uğur Yögen – Mimar
  • Burcu Türeyen – Grafiker
  • Songül Sancak – Öğrenci
  • Meryem Keskin – Öğrenci
  • Oktay Kanbur – Öğrenci
  • Celal Mert Kasapkara – Öğrenci

Danışmanlar

  • Beyhan Pekey – Prof. Dr Çevre Mühendisi
  • Temel Temiz – Dr. Hidroloji Uzmanı
  • Beytullah Demirci – İnşaat Mühendisi

3. Mansiyon

11 sıra numaralı proje – rumuz: 15794

Ekip Listesi

  • Oktan Nalbantoğlu – Ekip Temsilcisi – Yrd. Doç. Dr. Peyzaj Mimarı, Kentsel Tasarım Uzmanı
  • Erhan Öncü – Y. Şehir Plancısı, Mimar, Ulaşım Uzmanı
  • Ferdi İnanlı – Y. Peyzaj Mimarı, Kentsel Tasarımcı
  • Elif Atatekin – Peyzaj Mimarı
  • Ayça Öncü Yıldız – Y. Şehir Plancısı
  • Gürkan Güney – Peyzaj Mimarı, Kentsel Tasarımcı
  • Pelin Ertürk – Peyzaj Mimarı, Kentsel Tasarımcı
  • Mehra Geylan – Peyzaj Mimarı, Kentsel Tasarımcı
  • Serhat Yaman – Mimar
  • Serenay Gürelli – Peyzaj Mimarı

Danışmanlar

  • Şükran Şahin – Prof. Dr. Peyzaj Mimarı
  • Fırat Çağlar Yılmaz – Peyzaj Mimarı

4. Mansiyon

1 sıra numaralı proje – rumuz: 22820

Ekip Listesi

  • Metin Kılıç – Ekip Temsilcisi – Mimar
  • İrem İnce Keller – Şehir Plancısı
  • İpek Kaştaş Uzun – Peyzaj Mimarı
  • Ali Can Helvacıoğlu – Mimar
  • Dürrin Süer – Mimar

Yardımcılar

  • Damla Derya İdi – Mimar
  • Engin Yavuz – Mimar
  • İlayda Demirci – Öğrenci (Mimarlık)
  • Hazal Burçin Eser – Öğrenci (Mimarlık)
  • Suzan Amato – Öğrenci (İç Mimarlık)

5. Mansiyon

9 sıra numaralı proje – rumuz: 48157

Ekip Listesi

  • Leyla Budak – Ekip Temsilcisi – Şehir Plancısı
  • Merve Tokmak – Peyzaj Mimarı
  • Fatma Selçuk – Şehir Plancısı
  • Gökçe Çelikbilek – Mimar

Yardımcılar

  • Saniye Dilara Çelik – Mimar
  • İlhan Ertan – Mimar
  • Sedef Erincik – Arkeolog

JÜRİ DEĞERLENDİRME RAPORU

Etiketler

Bir cevap yazın