Material ConneXion® İstanbul Yapı-Endüstri Merkezi’nde Açıldı

Dünyanın yenilikçi malzemeler konusundaki en önemli merkezi Material ConneXion® İstanbul ofisi 4 Ekim'de düzenlenen açılış partisinde Türk sanayi ve tasarım dünyasının ileri gelenlerini ağırladı.

Açılış töreni, Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol, Material ConneXion ve Culture & Commerce’ün kurucusu George M. Beylerian, Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Barış Onay ve dünyaca ünlü tasarımcı Sami Hayek’ın yaptığı konuşmalarla gerçekleşti.

Yapı dünyasının bilgi merkezi YEM’in Fulya’daki binasında kurduğu Material ConneXion® İstanbul, ülkemizde mimarlıktan tekstile, grafikten sanata, modadan ulaşıma kadar pek çok alanda tasarım dünyasının ve sanayinin gelişimine katkı sağlayacak.

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol, açılış töreninde yaptığı konuşmada, ilklerden birini hayata geçirmenin ve dünyadaki en önemli malzemeleri tasarım dünyasıyla buluşturmanın sevincini yaşadıklarını ifade ederek, Material ConneXion® İstanbul’un açılışının YEM için önemli bir gün, tasarım sektörü içinse önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Hasol’un ardından söz alan Material ConneXion® Kurucusu ve CEO’su George M. Beylerian ise, 6 yıllık “romantik” bir işbirliğinin sonunda, bu kutlama gününde YEM’de bulunan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Muhteşem bir partide biraradayız. Bugünü, tasarım profesyonellerini çatısı altında toplayan YEM’in büyük başarısı olarak görüyorum. Material ConneXion konseptinin, Türkiye’deki tasarımcıların yeni fikirler geliştirmesine yardımcı olacağını ümit ederken, kütüphanemizdeki yeni malzemelerin İstanbul ve Türkiye için bir rönesans olmasını diliyorum.”

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Barış Onay da, konuşmasında partiye katılanlara seslenerek; “YEM, Türkiye tasarım dünyasının merkezinde yer almayı hedefleyen bir merkez. Buraya gelmeye devam edin” dedi.

Gecenin son konuşmacısı ünlü tasarımcı Sami Hayek ise, Material ConneXion®’dan seçtiği yenilikçi malzemelerle gerçekleştirdiği tasarımlardan örnekler sundu. Malzemenin, tasarımın güçlü bir bileşeni olduğunu hatırlatan Hayek, “Ve ben yeni malzemeler keşfetmeyi seviyorum. Material ConneXion® bu anlamda çok önemli bir kaynak sunuyor ve yeni hayaller kurmama yardımcı oluyor” dedi. Açılış gecesi, sanayi ve tasarım dünyasından kalabalık bir ziyaretçi grubunun katılımıyla gerçekleşen partiyle devam etti.

Etiketler

Bir cevap yazın