MARBLE Ekonomiyi Canlandırdı

MARBLE – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, “Doğal taşı kaynağında deneyimleyin” sloganıyla 28-31 Mart tarihleri arasında sektörü fuarizmir’de ağırladı.

2017 yılında 139 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuar, bu yıl 150 bin metrekare alanda gerçekleşti. Toplam stant alanı 54 bin metrekareden 57 bin 51 metrekareye yükseldi. Geçen yıla oranla katılımcı sayısı 213’den 220’ye yerli firma sayısı 896’dan 923’e çıktı.

23. MARBLE’da bin 109 olan katılımcı sayısı toplamda bin 143 oldu.Yeni doğal taş örneklerinin tanıtımının yapıldığı, en son teknoloji iş ile mermer makineleri ve makine sarf malzemelerinin sektör temsilcileriyle buluştuğu MARBLE Fuarı’nda hem katılımcı hem de ziyaretçiler memnun ayrıldı. Sektör temsilcileri, ihracata yönelik satışlar yapıldığını, anlaşmalar gerçekleştiğini açıkladı.

Kent Ekonomisine Katkı
Dört gün boyunca süren fuarın öncesinde kentte başlayan hareketlilik, MARBLE döneminde de devam etti. Yurt içi ve yurt dışından gelen katılımcılar ile ziyaretçiler, günler öncesinde otellerde rezervasyonlarını yaptırdı. İzmir’in hemen hemen her otelinde fuar sürecince doluluk oranları maksimum seviyeye ulaştı. Konaklama sektörünün yanı sıra özellikle restoranlar ile ulaşımda yaşanan hareketlilik kentteki hizmet sektörünü memnun etti.

Etiketler

Bir cevap yazın