Manisa Belediyesi Hizmet Binası ve Modern Kapalı Pazaryeri Ulusal Mimari Proje Yarışması’na Katılan Projeler Görücüye Çıkıyor

Manisa Belediyesi Hizmet Binası ve Modern Kapalı Pazaryeri Ulusal Mimari Proje Yarışması'na katılan projeler ile ilgili Cumartesi günü Manisa Belediyesi Fuar Merkezi'nde kolokyum düzenlenecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil, Cumartesi günü saat 16.30’da başlayacak olan çalışmaya tüm Manisalıların davetli olduğunu söyledi.

Manisa Belediyesi’nin düzenlediği ve yaklaşık 6 ay süren çalışmanın ardından sonuçlanan Manisa Belediyesi Hizmet Binası ve Modern Kapalı Pazaryeri Ulusal Mimari Proje Yarışması’na katılan 116 eser, 9 Temmuz Cumartesi günü saat 16.30’da Manisa Belediyesi Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan kolokyumda görücüye çıkacak. Yarışmaya katılan 116 eserin yanı sıra ödüle layık görülen 5 eserle, mansiyona layık görülen 4 eserin akademik tartışmasının da yapılacağını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil, “Eserlerin niçin birinci, niçin ikinci, niçin mansiyon… gibi tartışmaları yapılacak. Cumartesi günü saat 16.30’da başlayacak olan kolokyuma tüm Manisalı hemşerilerimizi davet ediyoruz. Kolokyumun ardından saat 19.00’da kokteyl düzenleyeceğiz. Bu organizasyona yarışmaya katılan mimarlarımızın yanı sıra jüri heyetimiz, il dışından önemli mimarlar ve akademik odaların temsilcileri de katılacak. Cumartesi günkü kolokyumumuza bir kez daha tüm Manisalı vatandaşlarımızın davetli olduğunu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Etiketler

Bir cevap yazın