Konak Gibi Okul

Mecanoo Architecten, Stadskanaal'da yeni Nooderpoort Okulu için seçilen ofis oldu. 8.500 m²'lik üniversite, kentin merkezindeki yeşil alan içinde göl kenarındaki konumu ile bir konağı andırıyor.

Okul, mühendislik, sağlık ve hizmetler bölümlerinde 1.300 öğrenciye eğitim veriyor. Binanın inşaatı 2012 yılında başlayacak ve 2014 yılında açılması hedefleniyor.

Binanın ortasındaki bir avlu ve geniş bir tirbün ile önemli bir buluşma mekanı yaratıldı. Burada her bölüm, kendi vitrininde tanıtımlarını gerçekleştirebilecek. Nooderpoort, geleneksel bir okul değil, teori ile uygulamayı bir araya getiren modern bir eğitim ortamı sunuyor. Bu okul, eğitim işe iş dünyası arasındaki iletişimi kurarak önemli bir örnek teşkil ediyor. Binada bulunan birçok ticari işletme yapının çok fonksiyonlu işlevine katkıda bulunuyor. Ahşap suntaların dalgalı biçimi ile birçok cam parçanın birleşmesi binayı çekici kılıyor. Yeraltı ısı depolaması, kullanılan sürdürülebilir malzemeler, su arıtması, sağlıklı ve esnek kapalı ortam koşulları ile bina, BREEAM sertifikası almayı hedefliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın