“Kobanê için Projelendiriyoruz” Çalıştayı

"Kobanê için projelendiriyoruz" çalıştayı, 2-3 Mayıs tarihlerinde Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nde yapılacak.

IŞİD’in saldırılarıyla büyük bölümü kullanılamaz hale gelen Kobanê’nin yeniden inşası için inşaat işçilerinin başlattığı kampanyaya destek veren mimar ve mühendisler, salgın hastalıklara karşı bedelsiz inşa edilecek sağlık ocağını projelendirmek için 2-3 Mayıs tarihlerinde bir çalıştay düzenleyecek.

Çalıştay duyurusunda, İnşaat İşçileri Sendikası’nın Kobanê ziyareti sonrasında başlattığı ’emeğin köprüsü için bir tuğla da sen koy’ kampanyasının ‘çok değerli’ bulunduğu belirtildi.

“Emeklerini bu uğurda bedelsiz sunan İnşaat-iş üyelerine kendi alanımızdan yanıt veriyor ve ‘Biz de varız’ diyoruz” ifadelerinin yer aldığı açıklamada, mühendis, mimar, şehir plancı ve teknik elemanlara şu çağrıda bulunuldu:

“Gelin, hep birlikte emeğin köprüsünde yer alalım ve yapabileceğimiz oranda dayanışmaya katılalım! Gelin, inşaat işçilerinin salgın hastalıklara karşı bedelsiz inşa etmek istedikleri sağlık ocağını birlikte projelendirelim!”

“Kobanê için projelendiriyoruz” çalıştayı, 2-3 Mayıs tarihlerinde Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde yapılacak.

Etiketler

Bir cevap yazın