“Kentsel dönüşümde tarihi doku bozulmasın”

MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Hasan Çepni, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a, Bursa'da özellikle şehir merkezinde yapılacak kentsel dönüşüm projelerinde, tarihi silüetin bozulmaması için özen gösterilmesi gerektiğini söyledi.

MÜSİAD’ın 77’nci Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı Karadeniz Ereğli’de gerçekleştirildi. Toplantıya geniş bir katılım sağlayan MÜSİAD Bursa Şubesi heyeti, burada Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile biraraya geldi. Kentsel dönüşüm konusunun ele alındığı 77’nci GİK toplantısında Hasan Çepni, Bakan Bayraktar’a Bursa’daki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

‘PROJELERE ÖNEM GÖSTERİLMELİ…’

Hasan Çepni, Bakan Bayraktar’a, Bursa’da özellikle şehir merkezinde yapılacak kentsel dönüşüm projelerinde, tarihi silüetin bozulmaması için özen gösterilmesi gerektiğini söyledi. Çepni, ”Kentsel dönüşümü gerçekleştirirken yerel yüklenici firmalar tercih edilmeli. Hem sağlıklı, güvenli, konforlu konutlar yapalım hem de şehir ekonomisine katkı sağlayalım. Böyle bir zorunluluğun olmasını istiyoruz” dedi.

MÜSİAD Bursa Şubesi heyeti Ereğli Demir Çelik Fabrikası’na da teknik gezi düzenledi.

Etiketler

Bir cevap yazın