Kendi Uzayında New York’a Yeni Bir ‘Nef’es Aldıracak

2015 yılında 1.2 milyar TL ciroyu aşan Nef, global marka olma yolunda önce ABD'de ardından Avrupa'da iddialı projelere hazırlanıyor.

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen gayrimenkul fuarı Mipim’e katılan Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Nef’in globalleşmesinde önemli ayaklardan biri olan New York projesinde lansmana yaklaştıklarını söyledi. Dünyanın en büyük beş mimarlık ofisi ile çalıştıklarını, farklı bakış açısı, Nef inovasyonları ve ürünleriyle uluslararası yatırımcıların ilgisini çektiklerini anlatan Timur, şunları söyledi: “ABD’nin büyük firmalarından Magellan neden bize teklif getiriyor? Sebebi biz 5 yıldır, Bentley’in tasarımcısına kapıkolu, Sony’nin tasarımcısına musluk yaptırıyoruz. Gültepe’deki Nef projemizde Bentley’in tasarımcısının tasarladığı kapı kolu var. Yaptırdığımız her şeyde ‘Nef’ yazıyor. Manhattan’daki projemizin lansmanında da alametifarikamız şu olacak: Biz tüm markalara saygı duyuyoruz ama biz kesinlikle dışarıda göreceğiniz ürünleri kullanmıyoruz.

KAPİTALİZMİN DUVARINA…

Kapitalizmin duvarına merdiven dayayıp kendi uzayımızı yaratıyoruz. Coca Cola, Diesel ve Starbucks’ın tasarımcısı Sebastien Leon Agneessens, Alessi, Bentley tasarımlarında imzası olan Dror Benshetrit, Dom Perignon, Donna Karan, Sony, Swarovski için ürün tasarlayan Harry Allen Nef’in anlaştıği birkaç yıldız tasarımcıdan sadece bir kaçı

‘Akademik rezidans’

“Merter’de öğrenciler için 1.000 yataklı akademik rezidanslar yaptıklarını anlatan Timur, “Eylülde açılacak rezidansların çevresinde Koç Üniversitesi, Yeniyüzyıl, YTÜ dahil 16 kampus bulunuyor. Biz bu yatırımları Anadolu’ya da taşıyacağız” dedi. Nef’in bu projesindeki amacının öğrencilere ulaşılabilir lüks sağlamak olduğunu ifade eden Timur, “Mesela tek kişilik odalarda fiyatımız 1.500-1.900 TL arasında olacak. 3 kişi olunca fiyat düşecek. Bu konseptte her odanın tuvalet banyosu kendi içinde” dedi.

Şikago’da da bir proje hedefliyor

Nef’in New York projesi 52 katlı olacak. Toplam maliyeti 210 milyon dolar. Erden Timur, proje hakkında şu bilgileri verdi: “Central Park’a çok yakın değil. Dedik ki, binayı parka götüremiyorsak, parka binayı getirelim. Binanın her 20 katta bir katın tamamını park yaptık. Gerçek boyutlu ağaçlar, evcil hayvan parkurları, yüksek tavanlı bir katta yer alacak. 3 katımızı parka ayırmış olacağız.” Bunun dışında Nef’in Şikago’da da bir projesi olacak. Ardından Londra, Berlin, Paris, Frankfurt projeleri gelecek.

Etiketler

Bir cevap yazın