Karaköy’e 5 yıldızlı otel yapılacak

Akfen GYO, Karaköy'deki tarihi karakol binasının yanındaki arsaya 6 katlı, 200 odalı, 5 yıldızlı deniz ve boğaz manzaralı otel inşa edecek.

Accor Grubu’nun işlettiği İbis ve Novotel markalarıyla 12 faal otel yatırımı bulunan Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Karaköy’deki tarihi karakol binasının yanındaki arsaya 6 katlı, 200 odalı, 5 yıldızlı deniz ve boğaz manzaralı otel yapacak.

Akfen GYO Genel Müdürü Orhan Gündüz, sadece otel yatırımı yaptıklarını ve bu otelleri de kiraladıklarını dile getirerek, halen 9’u Türkiye’de olmak üzere KKTC’de 1 ve Rusya’da da 2 otellerinin bulunduğunu söyledi.

Yatırımları devam eden 7 tane daha otel projelerinin olduğunu ifade eden Gündüz, bu projelerin 5’inin Türkiye ‘de, 2’sinin de Rusya’da olduğunu belirtti.

Gündüz, faal olan otellerin yatırım bütçesinin 180 milyon avro, devam eden yatırımların bütçesinin de 150 milyon avro olduğunu kaydederek, önümüzdeki 8-10 yıl içinde en az 50-60 otel yatırımı yapmak istediklerini anlattı.

Türkiye ‘de en az 50-60 otele ulaşmak istediklerini ve bunların yüzde 50’sini de İstanbul ‘da yapmayı planladıklarını ifade eden Gündüz, Türkiye pazarı, nüfusu ve ekonomisinin 8-10 yılda 50-60 oteli kaldırabilecek durumda olduğunu anlattı.

-Karaköy’e 5 yıldızlı otel-
Orhan Gündüz, Karaköy’de otel yapacaklarını dile getirerek, ruhsat çalışmalarının devam ettiğini, önümüzdeki 1-2 ay içinde inşaat ruhsatını alıp oteli yapmaya başlayacaklarını bildirdi.

“Ruhsat çalışmaları devam eden oteli, 2015 yılı başında açmayı planlıyoruz” diyen Gündüz, otelin Karaköy’deki tarihi karakol binasının yanındaki 3 bin 420 metrekarelik arsaya yapılacağını belirtti.

Gündüz, 5 yıldızlı otelin 6 katlı, 200 odalı, Tarihi Yarımada’da, deniz ve boğaz manzaralı olacağını ve o bölgenin ihtiyacını karşılayacağını ifade ederek, otel binasının avlulu ve 4 tarafa bakan yatay bir yapı olacağını anlattı.

Etiketler

Bir yanıt yazın