Kadıköy’e 1.000 Kişilik Mini AKM Geliyor!

Kadıköy Belediyesi tarafından Acıbadem Mahallesi’nde yapılacak “Sahne Kadıköy” adlı yeni tiyatro binası projesinin inşasına Haziran ayında başlanması planlanıyor.

Kadıköy Tiyatrolar Platformu’nun görüş ve önerileri dikkate alınarak hazırlanan gösteri sanatları merkezi için belediye bünyesinde oluşturulan bir ekip, Avrupa’da üç şehirde 13 adet “blackbox” tiyatro salonu gezerek bir ön çalışma yaptı. Proje, tiyatro sanatçıları ve tiyatro teknik ekipleriyle birlikte çeşitli toplantılar yapıldıktan çizildi.

Oyuncuların izleyicilerin ortasında performans sergileyecekleri blackbox sahne sistemiyle yapılacak gösteri salonu 400 kişiyi ağırlayabilecek. Bir adet çok amaçlı gösteri salonu (blackbox-meydan sahne), bir adet çok amaçlı bölünebilir salon (sergi, seminer, toplantı), fuayeler, kafeterya ve prova odasının olacağı, toplamda 1.000 kişiye ev sahipliği yapacak Sahne Kadıköy’de 7/24 sanat konuşulup, sanat izlenecek. Konserlere, sergilere, oyunlara ev sahipliği yapacak olan Sahne Kadıköy’ün, Anadolu Yakası’nın en önemli gösteri sanatları merkezlerinden biri olması hedefleniyor.

Etiketler

1 Yorum

  • emine-merdim-yilmaz says:

    Aşağıdaki gibi bir ifade var, başka da bilgimiz yok 🙁

    “Kadıköy Tiyatrolar Platformu’nun görüş ve önerileri dikkate alınarak hazırlanan gösteri sanatları merkezi için belediye bünyesinde oluşturulan bir ekip, Avrupa’da üç şehirde 13 adet “blackbox” tiyatro salonu gezerek bir ön çalışma yaptı. Proje, tiyatro sanatçıları ve tiyatro teknik ekipleriyle birlikte çeşitli toplantılar yapıldıktan çizildi.”

Bir yanıt yazın