Japon Kaligrafi Sanatından Esinlenen Mobilyalar: Characters

SABI BY Sabina Blasiotti, Characters adında bir oturma odası mobilyası koleksiyonu tasarladı. Japon kaligrafi sanatından ilham alan koleksiyonun her parçası kendi ifade karakterine sahip.

Characters koleksiyonu, bir sandalye ailesi, bir masa, bir sehpa, bir dolap, bir kitaplık, bir kanepe, aynalar, lambalar, resim çerçeveleri ve vazolardan oluşuyor. Hareket edebilen lambaların başları ve ayna kaplaması için ek metaller içeren lambalar ve ayna dışında her parça oyulmuş ve yanmış sedir ağacından yapılmış.

Yontulmuş sedir ağacı, ahşap yağları ve boyalarına kıyasla ahşabın daha sürdürülebilir bir şekilde korunmasını sağlayan yüzeysel bir karbon tabakası elde etmek için yüzeyde yakılmış. Ayrıca kömürleşmiş kaplama, mobilyalara hat sanatının siyah mürekkep karakterlerini anımsatan siyah bir görünüm sağlıyor.

Karakterler, akıcı uygulama ve ahşap oyma araçlarıyla ısmarlama heykeller yaratma fırsatı sunarak, vasıflı işçilerin kendilerini ifade etmelerine yönelik. Buna karşılık, her bir mobilya parçası, üreticisinin mizacının ve güveninin işlerinde gözle görülür bir şekilde ifade edilmesini sağlıyor.

Sabina, oturma odası koleksiyonunu kapsamlı ve çok yönlü olarak tanımlıyor ve özel oturma odalarından perakende satış, ofis alanları ve konaklama tesislerine kadar çeşitli ortamlara uygun. Her bir “karakter”in tek başına olması ve daha geniş mekansal kompozisyonlar oluşturmak için diğer koleksiyonların parçalarıyla birleştirilmesi amaçlanıyor.

Etiketler

Bir yanıt yazın