Japar Plastik Türkiye’nin 50. Tasarım Merkezi Oldu

Japar Plastik A.Ş. yıllardır devam eden Ar-Ge ve tasarım çalışmalarını Türkiye'nin 50. Tasarım Merkezi'ni kurmayı başararak taçlandırdı.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, tasarım personeli ve nitelikli işgücü istihdamının artırılmasını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanunu yayınlamıştı. Bu düzenleme kapsamında çalışmalarına başlayan Japar Firması, gerekli şartları kısa sürede yerine getirerek, Tasarım Merkezi açmaya hak kazandı. KIWA ve NF gibi uluslararası kalite standartlarına sahip Japar, Türkiye’de bu unvanı alan 50. firma oldu.

Bakanlığın büyük destek verdiği Tasarım Merkezi konusunda uzun zamandır sürdürdükleri çalışmalarının karşılığını aldıklarını belirten Japar Genel Müdürü Erol Amado, “Türkiye’nin 50. Tasarım Merkezi olduk. Merkezimizde görev alan 12 arkadaşımız, estetik tasarımların yanı sıra, fonksiyonel ve su tasarrufu sağlama amacına yönelik tasarımlar yapacaklar. Bu tasarımlar daha sonra imalat bölümüne aktarılacak. Tasarım çok önemli bir konu. Firma olarak tasarım ve Ar-Ge çalışmalarına önem veriyoruz” diye konuştu. Japar, Ekonomi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü ile işbirliği çalışmalarını başlattı.

Etiketler

Bir cevap yazın