İzmirSMD’nin Yeni Başkanı Tamer Aksüt Oldu

İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmirSMD), 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda; 2021-2023 dönemi yeni yönetimini belirledi ve yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Tamer Aksüt seçildi.

İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin iki yılda bir yapılan yönetim kurulu seçimleri, Pandemi sebebiyle gecikmeli olarak yapıldı. Geniş katılım sağlanan seçimde üyeler, yeni dönemde görev alacak Yönetim Kurulu üyelerini belirledi. Yönetim Kurulu yaptıkları ilk toplantı sonrasında, 2021-2023 dönemi için Tamer Aksüt, İzmir Serbest Mimarlar Derneği başkanlığına getirildi.

Başkan Yardımcısı Dürrin Ulema
Başkan Yardımcısı Öznur Turan Eke
Sayman Ahmet Sukuti Tükel
Sekreter Üye H.Onur Dinmez
Yedek Kurul Üyeleri
İlker Özdel
Gözde Susam
Mert Uslu
Öznur Çakır
Pınar Odaman atandılar.

Tamer Aksüt hakkında

1965’te İzmir’de doğdu. İzmir Atatürk Lisesi nin ardından, İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi’nden 1987 yılında Lisans eğitimini tamamlayarak mezun oldu. İstanbul ve İzmir’deki profesyonel uygulamaları 30 yılı aşkın bir arka planı içermektedir. 1993’te ortaklık olarak Tekton Mimarlık Hizmetleri’ni kurdu. 2009’a kadar mimarlık, uygulama ve dekorasyon hizmetlerini sürdürdü. 2009’da yalnız devam etme kararı alarak, mimari alanda yeni ve farklı işler üretmek üzere EkoAdm – Ekolojik Yapılar Mimarlık’ı kurdu. Doğa öncelikli, insani ölçekte, geleneksel dokuda çalışmalar ana hedefi olmak üzere, inşaat ve taahhüt uygulamaları, konut ve ticari projeler ile iç mekan proje ve uygulamalarına devam etmektedir. Ayrıca ön imalatlı, taşınabilir modüler sistemler üretmekte ve projelendirmektedir. Zaman zaman özel üniversitelerde çağrılı olarak proje eğitimi de vermektedir. Mimarlar Odası İzmir Şubesi ve İzmir Serbest Mimarlar Derneği üyesidir. 2017-2019 ve 2019-2021 olmak üzere iki dönem İzmirSMD Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmüş, 2021’de Başkanlık görevini devralmıştır.

Etiketler

Bir cevap yazın