İzmir Sosyal Yaşam Kampüsü

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca’da 65 bin metrekarelik alan üzerine kuracağı Sosyal Yaşam Kampüsü için yapım ihalesi gerçekleştirdi. İhaleye 5 firma katıldı.

Son dönemde büyük projelerin peş peşe açılış ve temel atma törenlerini gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de toplumun sosyal olanaklara erişimi kısıtlı gruplarının faydalanması amacıyla dev bir kompleks şeklinde planlanan “Sosyal Yaşam Kampüsü” için yapım ihalesi gerçekleştirdi. İhaleye 5 firma katıldı. 

İçinde yok yok!

Buca Tınaztepe’deki 65 bin 302 metrekarelik alanda kurulacak Sosyal Yaşam Kampüsü’nde huzurevi, engelli eğitim merkezi, engelli ve yaşlı rehabilitasyon merkezi, çocuk ve gençlik merkezi ile aşevi ve kapalı spor salonu bulunacak. Tesiste ayrıca açık alanlarda rekreasyon düzenlemesi, çocuk oyun ve açık hava spor alanları ve otopark alanları yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak modern tesiste, engellilere eğitimin yanısıra spor yapma olanağı da sağlanacak. Rehabilitasyon Merkezi’nde hem engellilere hem de yaşlılara hizmet sunulacak. Sadece rehabilitasyon amaçlı oluşturulacak merkezde hem engelliler hem de yaşlılar için birer tane havuz oluşturulacak. Kapalı spor salonunda ise konferans salonu, yarı olimpik yüzme havuzu ve basketbol sahası yer alacak.

Sosyal Yaşam Kampüsü’nde oluşturulacak 500 kişilik huzurevinin 150 kişilik bölümünü yatağa bağımlı durumda olan yaşlılar, 350 kişilik bölümünü ise sağlıklı yaşlılar kullanacak. 

Çocuk ve Gençlik Merkezi, sosyal olanaklara erişimi kısıtlı çocuklara hizmet verecek. Sosyal, kültürel ve ekonomik olanaklara sahip olmakta zorlanan çocuk ve gençlerin sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılımı sağlanırken, eğitimlerine destek hizmetleri de verilecek. 

Etiketler

1 Yorum

  • tulay-balpinar says:

    bu çalışmaların artırılmasını, hatta bu alanları kısmen hastane olarak kullanmayı tüm türkiyeye tavsiye ediyorum. böylece pek çok çevreye kaliteli bir yaşam sağlanabilir.

Bir cevap yazın