İTÜ İşletme Fakültesi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açılan İTÜ İşletme Fakültesi yerine mevcut tarihi karakol binasının yanına yapılacak fakültenin projelerinin elde edilmesi amacıyla açılan yarışma 8 Aralık 2019’da sonuçlandı.

19 Ağustos’ta ilan edilen yarışma süreci jürinin seçim çalışmalarını tamamlamasıyla sona erdi. Yarışmada dereceye giren isimler şöyle:

1. Ödül

71 sıra numaralı 37906 rumuzlu proje,

Ekip:
Erol KALMAZ, Mimar
Kemal BAL, Mimar
Umut Nuri KARAER, İnşaat Mühendisi

Danışmanlar:
Nil BIÇAK, Mimar
Kemal Doruk KAPLAN, İnşaat Mühendisi
Emine Tuğçe TUTAR, İç Mimar

Yardımcılar:
Özgün YÜCETÜRK, Mimar
Ali GÜRER, Öğrenci
Demet SATI, Öğrenci

2. Ödül

36 sıra numaralı 63824 rumuzlu proje

Ekip:
Alişan ÇIRAKOĞLU, Y. Mimar
Ilgın AVCI, Mimar
Efkan SOLMAZ, Y. İnşaat Mühendisi

Yardımcılar:
Batuhan KUMRU, Mimar
Aslıhan SÜCÜLLÜ, Mimar
Berrin KARADAĞ, Öğrenci

3. Ödül

152 sıra numaralı 38519 rumuzlu proje

Ekip:
Zeynep ALTINBAŞLI, Y. Mimar
Tuna Han KOÇ, Mimar
Mehmet Ali YILMAZ, İnşaat Mühendisi

Yardımcılar:
Baha YURTTAŞ, Mimar
Ayşe Nur ÇABUK, Mimar
Rengin Jiyan KOLÇAK, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

1. Mansiyon

16 sıra numaralı 39764 rumuzlu proje

Ekip:
Hatice Büşra AL ÖZDİLEK, Y. Mimar
Ozan ÖZDİLEK, Mimar
Bihter ÖZTÜRK, Mimar
Levent İÇER, İnşaat Mühendisi

Yardımcılar:
Sibel ÖKSÜZ, Mimar
Burak ARİFOĞLU, Mimar
Büşra ÖZEN, Mimar
İhsan Samet ÖZKEKELİ, Öğrenci

2. Mansiyon

17 sıra numaralı 53478 rumuzlu proje

Ekip:
Nevzat Oğuz ÖZER, Mimar
Yasemen SAY ÖZER, Mimar
Enes AKSU, İnşaat Mühendisi

Yardımcılar:
Şafak Özgür ÖZKAN, Mimar
Ekin Cem TÜMBEK, Mimar
Kürşad ŞEKERCİOĞLU, Mimar
Ahmet BOZ, Mimar
Beyza YAVUZ, Mimar

3. Mansiyon

160 sıra numaralı 16097 rumuzlu proje

Ekip:
Seden CİNASAL AVCI, Mimar
Merve ÖZDUMAN, Mimar
Zafer KINACI, İnşaat Mühendisi

Yardımcılar:
Gamze EKER, Öğrenci
Cansu ÖZÜBEK, Öğrenci
Ala TALEP, Öğrenci
Can ALTINTOP, Öğrenci
Yaşar AYDOĞAN, Maket Yapımı

4. Mansiyon

23 sıra numaralı 72113 rumuzlu proje

Ekip:
Regaip ADEM, Mimar
Serhan AYDOĞDU, İnşaat Mühendisi

Danışmanlar:
Aynur KOTİL, Mimar
Fadime KUL, Y. Mimar
Pınar ÇALIŞIR, Y. Mimar

Yardımcılar:
Azmi Başar TOPALOĞLU, Öğrenci

5. Mansiyon

171 sıra numaralı 40352 rumuzlu proje

Ekip:
Erdal SORGUCU, Mimar
Nihat EYCE, Y. Mimar
Aslı ÖZBEK, Y. Mimar
Yüksel KONKAN, İnşaat Mühendisi

Satın Alma

27 sıra numaralı 79584 rumuzlu proje

Ekip:
Işık Gürel KESKİNLER, Mimar
Yusuf ATEŞ, İnşaat Mühendisi

Yardımcılar:
Necmettin SANCAK, Mimar

Satın Alma

112 sıra numaralı 78293 rumuzlu proje

Ekip:
Kerem PİKER, Mimar
Arzu ERDEM, Mimar
Mustafa İspir GÜRBÜZ, İnşaat Mühendisi

Yardımcılar:
Baran AYBARS, Mimar-İnşaat Mühendisi
Duygu Bingül AYDIN, Mimar
Gün RODOPLU, Mimar
Zeynep KAYA, Öğrenci

Satın Alma

113 sıra numaralı 25380 rumuzlu proje

Ekip:
Arman AKDOĞAN, Mimar
Erim GÜRDAL, Y. İnşaat Mühendisi

Danışmanlar:
Hakkı YIRTICI
Haydar KARABEY
Sukan KÜLEKÇİ
Orçun KÖKEN

Yardımcılar:
Felix MADRAZO, Mimar
Beste ÇELİKSOY, Mimar
Marta Maldonado CASAS, Mimar
Oğuz Can YÜREK, Mimar
Beyza ÖZTÜRK, Mimar

Satın Alma

182 sıra numaralı 65913 rumuzlu proje

Ekip:
Metin AYGÜN, Mimar
Can EREN, Mimar
Serdar GÖZLER, İnşaat Mühendisi

4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23. maddesi ile “Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği” kuralları içinde “Serbest, ulusal, tek kademeli, mimari proje yarışması” olarak açılan yarışmada 205 proje teslim edildi.

Yarışmada dereceye giren tasarımların sahiplerine ödülleri 26 Aralık 2019, Perşembe günü İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılacak ödül töreniyle verilecek. Ödül töreni saati ayrıca duyurulacaktır

Etiketler

5 yorum

Bir cevap yazın