İstanbul otelleri Architectural Digest’te

Dünyanın en iyi tasarım-mimarlık dergisi Architectural Digest, İstanbul otellerini sayfalarına taşıdı. İstanbul'da yaşayan yabancı tasarımcı ve mimarlar, Four Seasons Hotel Sultanahmet ve Les Ottomans'ı favorileri arasında gösterdi.

Architectural Digest’ın internet sitesinde Heidi Mitchell’ın imzası ile çıkan haberde modern, geleneksel ve kozmolit olarak tanımlanan İstanbul, otelleri ile yer aldı. İstanbul’da yaşayan yabancı tasarımcı ve mimarların görüşlerine yer verilen haberde, Four Seasons Hotel Sultanahmet ve Les Ottomans önerilen oteller oldu.

Haberde; Four Seasons Hotel Sultanahmet tarihi şehrin kalbindeki konumu ve Ayasofya’ya yakınlığı, Les Ottomans ise Osmanlı dokunuşlarını yansıtan stili ve boğaz manzarası ile vurgulandı.

Tasarımcı Antony Todd’ın İstanbul’u “stil sahibi, tarihi bir şehir”, dekoratör Sara Bengur’ın ise “modern ve egzotiğin renkli buluşması” olarak tanımladığı haberde; Kapalıçarşı, Mikla ve 360 İstanbul restoranları ile Sevan Bıçakçı ve A La Turca’nın da aralarında bulunduğu dükkan ve mağazalara da yer verildi.

Etiketler

Bir yanıt yazın