İMİB Doğal Taş Söyleşileri Başlıyor

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) sponsorluğunda düzenlenecek online söyleşi serisinde doğal taş kullanımının öne çıktığı yapılar ele alınırken, her sohbette Türk Doğal Taşı hakkında bilgiler de verilecek.

Gökhan Karakuş moderatörlüğünde düzenlenecek, farklı mimarların konuk olacağı söyleşi serisi ayda bir Arkitera’nın YouTube ve Facebook hesaplarında canlı olarak yayınlanacak. İlk söyleşi 28 Mayıs Perşembe saat 17:00’de Artı3 Mimarlık’ın kurucuları Ülkü İnceköse ve Uğur Yıldırım’ın katılımıyla yapılacak.

Karakuş, her sohbetin başında doğal taş türleri, atölye imkanları, güncel teknolojik bilgiler ve taşın işlenmesi konusunda teknik bilgiler verecek.

Serinin ilkinde ele alınacak yapı Artı3 Mimarlık tarafından İzmir’de tasarlanan “Arkas Sanat / Urla” ve doğal taş çeşidi ise mermer olacak.

Sohbette, “Arkas Sanat / Urla”da doğal taş kullanımına dair mimarların aldığı kararlar, bu kararların tasarıma nasıl yansıdığı, uygulama esnasında nelere dikkat edildiği gibi konular konuşulacak ve sorulara yanıt verilecek.

Etiketler

Bir cevap yazın