İklim Hareketi Kadıköy’de Buluşuyor

“Başka bir dünya mümkün” diyen her yaştan, her düşünceden, her kıtadan, her ülkeden insanlar yaşam hakkına sahip çıkmak, iklim değişikliğini durdurmak için 29 Haziran’da Kadıköy’de buluşuyor.

İklim değişiyor. Toprak kuruyor, denizler taşıyor, insanlar ölüyor. Artık daha fazla beklemek istemeyenler “şimdi harekete geçme zamanı” diyor.

İklim değişikliğini durdurmak için harekete geçen kurumlar Başka bir dünyanın mümkün olduğunu şenlikli bir şekilde göstermek için herkesi 29 Haziran’da, saat 15:00’te Kadıköy Haydarpaşa Numune Hastanesi önünde buluşmaya çağırıyor.

Dünyanın altı kıtasındaki 140’tan fazla ülkeden gelen yüzlerce insan saat 15:00’te Haydarpaşa Numune Hastanesi önünde olacak. Bu buluşmaya Türkiye’nin her yerinden kömüre, Hidro Elektrik Santral’lere (HES), nükleere, 3. Köprüye, 3. Havalimanına, endüstriyel tarıma, sınai hayvan çiftliklerine kısaca iklim değişikliğinin tüm sebeplerine karşı mücadele eden binlerce insan katılacak.

“Yüzde 100 temiz, yenilebilir enerji, hemen şimdi”

Etkinliğin çağrı metninde şu ifadeler yer aldı:

“Samsun’da, Sinop’ta, Antalya’da, Trakya’da yaşadığımız sellerde; Akdeniz’de yaşadığımız hortumlarda yurttaşlarımızı kaybediyoruz. Anadolu’yu vuran kuraklık sebebiyle, gittikçe artan gıda fiyatlarıyla karşılaşıyoruz.”

“Geleceğimize ve çocuklarımıza sahip çıkacağız. Yüzde 100 temiz ve yenilenebilir enerji, hemen şimdi!”

Çağrıcı Kurumlar: 350.org, TEMA Vakfı, Greenpeace, Yeşil Düşünce Derneği, Açık Radyo, ÇEHAV, Toplum Gönüllüleri, Küresel Eylem Grubu, Bağımsız Hayvan Hakları Aktivistleri, Sokak Bizim Derneği, Gola Kültür Sanat ve Ekoloji Derneği, EuroSolar Türkiye, Fikir Sahibi Damaklar, Yuva Derneği ve Su Hakkı Kampanyası.

Etiketler

Bir cevap yazın