Hobi Bahçeleri’ne Yılın Şehir Planlama ve Kentsel Tasarım Ödülü

Beykoz Belediyesi, 4. Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetimler Ödül Töreni'nde Hobi Bahçeleri Projesi ile "Yılın Şehir Planlama ve Kentsel Tasarım Ödülü" ne layık görüldü.

Bu yıl 4.sü düzenlenen Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’nde Türkiye’nin dört bir yanından büyükşehir, il ve ilçelerine sosyal, altyapı, kültür ve teknoloji gibi çeşitli alanlarda ödüller verildi. Her biri alanında uzman profesörler tarafından belirlenen 24 proje ödül almaya hak kazanırken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e de “Şehir Planlama ve Kentsel Tasarım Kategorisi Yılın Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı” ödülü verildi. Başkan Çelikbilek’in yoğun programı dolayısıyla katılamadığı ödül törenine Başkan Yardımcısı Metin Torun katıldı.

Beykoz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarının da hazır bulunduğu program Kadir Has Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinden törene katılan valiler ve belediye başkanları çeşitli kategorilerde ödüller aldı.

Beykoz Belediyesi adına ödülü gecenin sponsoru Phılıps Ticaret Direktörü Hakan Baysal’dan alan Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun yaptığı konuşmada Hobi Bahçeleri’nin ilçede atıl arazileri değerlendirme ve vatandaşları organik tarıma teşvik etme adına kendileri için önemine değinerek, 100 olan bahçe sayısının gelen yoğun talep nedeniyle yetmediğini ve yeni alanlar kurmayı hedeflediklerini söyledi. Torun, “Başkanımız Yücel Çelikbilek’in de sizlere selamını getirdim. Kendisi burada sizlerle olmayı çok arzu etti. Fakat önceden belirlenen programları nedeniyle katılamadı. İlçemiz Beykoz ve Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek adına Özel Kalem Dergisi’ne ve seçici kurula teşekkür ederim” dedi.

Ödüllerin takdiminin ardından valiler ve belediye başkanlarından oluşan, sanatçı İnci Çayırlı’nın yönettiği koronun seslendirdiği şarkılar ve türkülerden oluşan konserle gece sona erdi.

Etiketler

Bir cevap yazın