“Hikayesi Olan Projeler” Söyleşi Dizisi Zonguldak Mağaraları Ziyaretçi Merkezi ile Başlıyor

İstanbulSMD’nin 20. yılında başlattığı ve Dalsan’ın desteklediği “Hikâyesi Olan Projeler” söyleşi dizisinde nitelikli projelerin mimarları ve projenin ortaya çıkmasında önemli rol oynayan farklı paydaşları ile projelerin geliştirme ve üretim sürecine dair deneyimleri paylaşılıyor.

20 yıldır Türkiye’nin önemli yapılarına imza atan üyelerinden aldığı güç ve yapı sektöründeki tüm paydaşlarının desteğiyle mimari süreçlerin niteliğinin artırılması için projeler üreten İstanbulSMD’nin Durmuş Dilekci başkanlığındaki 10. Dönem Yönetim Kurulu, derneğin 20. yaşında kapsayıcı bir yaklaşımla tüm yıla yayılan ve farklı paydaşları buluşturan içerikler oluşturuyor.

Mimarlık kültürünün yaygınlaştırılması, nitelikli mimarlığın görünürlüğünün artırılması amacıyla projelendirilen, DALSAN’ın desteklediği “Hikâyesi Olan Projeler” adlı söyleşi dizisinde Türkiye’nin önde gelen mimarları, projelerinin hikayelerini işverenleri ve projenin ortaya çıkmasında önemli rol oynayan farklı paydaşları ile konuşacaklar.

Banu Uçak tarafından yönetilen, iletişimi Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından üstlenilen söyleşi dizisinde ele alınan ilk yapı Zonguldak Mağaraları Ziyaretçi Merkezi; konukları ise Gençer Mühendislik’ten Mehmet Gençer ve Yalın Mimarlık Kurucu Ortağı Ömer Selçuk Baz.

Bir seri olarak yayınlanacak olan “Hikâyesi Olan Projeler“ Arkitera’nın YouTube kanalının yanı sıra İstanbulSMD web sitesi ile sosyal medya kanallarından ve DALSAN’ın sosyal medya kanallarından da izlenebilecek.

İstanbulSMD 20. yıl projelerine dair detayları ve etkinlik arşivini www.ismd.org.tr adresinden inceleyebilirsiniz.

Proje Künyesi

Proje Sahibi: İstanbul Serbest Mimarlar Derneği
Proje ve İçerik Yöneticisi: Banu Uçak
Koordinasyon ve İletişim Sponsoru: Arkitera Mimarlık Merkezi
İstanbulSMD 20. Yıl Projeler Koordinasyon: Dilek Safer, Nurullah Kaya
Grafik Tasarım: Fırat Seymen
Prodüksiyon: Hamit Çakır
Fotoğraflar: Egemen Karakaya, Murat Germen, Ahmet Öktem Arıç
Sponsor: DALSAN

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın