Haydarpaşa Dayanışması: Haydarpaşa Garı, Gar Olarak Kalsın

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Yüksek Hızlı Tren durakları sonrası şehirlerarası trenlerin Haydarpaşa'ya gelmeyeceği ortaya çıkarken, Haydarpaşa Dayanışması, 27 Ekim Pazar günü, "Haydarpaşa Gar, Gar Olarak Kalsın" diyerek bir eylem düzenleyecek.

Haydarpaşa Dayanışması, YHT ve Marmaray projelerindeki yanlışlarını kamuoyu ile paylaşmak ve Haydarpaşa garının işlevsizleştirilerek yağmalanması girişimine tepki göstermek üzere pazar günü bir eylem düzenleyecek.

Konuya ilişkin Dayanışma’nın açıklaması şöyle:

Haydarpaşa Gar ve çevresindeki 1 milyon m2 alanı ranta çevirme girişiminde kamuoyunu yanıltma çabasının bir ürünü olan Marmaray Projesinin tüp kısmının (Ayrılıkçeşme-Kazlıçeşme) 29 Ekim 2013 tarihinde yapılacak olan açılışı iktidarın seçim kampanyası şovuna dönüştürülecektir.

İktidarın plansız programsız ve şova yönelik ulaşım yatırımlarından olan YHT ve Marmaray projelerindeki yanlışlarını kamuoyu ile paylaşmak ve Haydarpaşa garın işlevsizleştirilerek yağmalanması girişimine tepkimizi göstermek için 27.10.2013 tarihi Pazar günü Kadıköy İskele meydanından Haydarpaşa gara yürüyoruz.

Toplum Kent ve Çevre İçin Haydarpaşa Dayanışması

Toplantı Tarihi: 27.10.2013 Pazar
Toplanma Saati: 12.30
Yürüyüş Saati: 12.45
Haydarpaşa Gara varış: 13.00
*Ufuk Karakoç dinletisi

Etiketler

Bir yanıt yazın