Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin Temeli Atılıyor

Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nin temelini 9 Nisan Salı günü saat 15.30'da gerçekleştirilecek törenle atılacak.

Türkiye Futbol Federasyonu, Milli Takım’ın tüm kamp programlarını gerçekleştireceği, futbolun paydaşlarına her türlü eğitimin verileceği Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin temelini 9 Nisan Salı günü saat 15.30’da gerçekleştirilecek törenle atacak.

14 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak Türkiye’nin ve dünyanın sayılı modern tesisleri arasında yer alacak Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, sadece futbola değil, ülke sporuna değer katacak ve sporcuların modern yaşam alanlarına kavuşmasını da sağlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun tarihindeki en büyük alt yapı yatırımı olan ve 25 yıllık özlemi giderecek tesisler, çevreye duyarlı, yenilenebilir enerji kabiliyeti, tasarruf odaklı yapısıyla üst düzey bir standardı içerecek. Riva Projesi, bu ayrıcalığıyla LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası’nın en güçlü adayı olacak.

Türkiye’nin en büyük spor kompleksi

235 bin metrekare arsa üzerine inşa edilecek tesisler, nizami futbol sahaları, tenis kortları, mini golf sahası, mini gölet ve yürüyüş alanları, koşu parkurları, açık otopark ve rekreasyon alanlarından oluşacak.

Tesislerin 17.643 metrekarelik kapalı alanı, 6 kütle üzerinde inşa edilecek; yönetim, konferans, toplantı, konaklama, sağlık kulübü, restoran gibi tüm idari ve sosyal alanları bünyesinde barındıracak.

Milli Takımlar kendi evine kavuşacak

Yıllardır farklı otellerde ve tesislerde kampa girmek zorunda kalan Milli Takımlar, 8.000 metrekareden oluşan 3 katlı konaklama bloğuyla kendi evine kavuşacak. 2’si suit toplam 85 odanın yer alacağı konaklama bloğunda, toplantı odaları, konferans salonları, hobi alanları ve restoranlar bulunacak. Konaklama bloğu sadece sporcuların değil, misafirlerin de ihtiyacını karşılayacak şekilde düzenlenecek.

İki katlı Sağlık Kulübü’nün bin 900 metrekarelik zemin katında yüzme ve terapi havuzları ile hamam, sauna, masaj ve tedavi odalarından oluşan sağlık birimleri yer alacak. Üst katta ise 350 metrekarelik fitness salonu bulunacak.

Futbol sahası sayısı 5’e çıkacak

Arazide bulunan futbol sahalarının çim yüzeyleri değişecek, saha sayısı ise 5’e çıkacak. Projeye göre, sahaların destek birimleri, tribünleri, tel örgüleri de yeniden tasarımlanacak.

Ayrıca tesislerin dereye yakın arazisi, ıslah edilerek yürüyüş ve koşu parkurlarının yer alacağı yeşil alan haline dönüştürülecek.

Etiketler

Bir cevap yazın