Hafta Sonu Gelince Ebeveynler Uyusun, Çocuklar Oyun Oynasın

Rus mimarlık ofisi Ruetemple, ebeveynlerin hafta sonu yatakta daha fazla zaman geçirip dinlenebilmesi için farklı bir çözüm geliştirdi.

İşverenler, mimarlık ofisinden Rusya’daki hafta sonu evi için hem ebeveynler hem de çocuklar için kullanışlı olabilecek bir yatak odası tasarlamasını istedi.

Bunu yapabilmek için mimarlar yatağın üst kısmına küçük bir oyun evi ve gizli oda içeren çok katmanlı bir oyun alanı ekledi.

Mimarlara göre, aile hafta sonu yazlık evlerine geldiğinde, şehirdeki zorlu bir haftanın ardından Cumartesi ve Pazar günü güzel bir uyku uyumanın hayalini kuruyor ama çocuklar erkenden kalkıyor bu yüzden ebeveynlerini de erkenden uyandırıyorlar.

Tabii ki sabahları çocuklar eşliğinde uyanmak çok güzel ancak alışılmadık bir seçenek ekleyerek herkesin bir arada olduğu ancak birbirini rahatsız etmediği bir ortam yaratmak ve herkesi memnun etmek mümkün.

Sakin ortamı sürdürmek amacıyla, mimarlar yataklı bir platform, 2 yüksek kademe ve kereste ve çam kullanılarak yapılan merdiven de içeren bütün yapıyı inşa etti. Kalan duvarlar beyaza boyandı.

Kenarlardaki beyaz ağlar çocukları düşmekten koruyor ve aynı zamanda bir üst kademeye tırmanmalarına yardımcı oluyor.

Etiketler

Bir cevap yazın