Gökdelen çatısında havuza giriyorlar

Singapur'da geçen yıl açılan, yaklaşık 4 milyar sterlin değerindeki "Marina Bay Stands" adlı otelin tepesinde bulunan, yerden yüksekliği 200 metre olan ve uzunluğu 150 metreyi bulan 'The Sands Skypark' adlı havuz, yüzenlere inanılmaz bir manzara sunuyor.

Havuz, otel müşterilerine gökyüzünde yüzmenin tadını sunuyor. Şehir merkezinde üç gökdelenden oluşan otel, aynı zamanda yükseklik bakımından dünyanın en yüksek havuzlu rekoruna sahip.

55. kata kurulan havuz, içindekileri yüzerken kıyıya yanaşmaktan korkutacak yüksekliğe sahip. Üç gökdelenden oluşan tesisin tepesine yerleştirilen havuzun kıyısına yaklaşmak, uçuruma yaklaşmakla eşdeğer sayılabilir.

OTELDE BİR GECELİK KONAKLAMA 450 DOLAR
İnanılmaz bir manzaraya sahip olan havuzu sadece otel müşterilerinin kullanabildiği otelde bir gecelik oda fiyatının Türkiye’de aylık asgari ücretle eşdeğer yani yaklaşık 450 Dolar olduğu öğrenildi. Havuzuyla dünya genelinde turistlerin ilgisini çeken otelde, konaklayanlar terastaki havuzda yüzerken aynı zamanda tüm Singapur’u muhteşem manzarasıyla izleyebiliyor.

“HAVUZDA YÜZMEK HEYECAN VERİCİ”
Otelde kalan ve havuzda yüzen bir İngiliz turist grubu Singapur manzarası eşliğinde yüzmenin keyfini çıkardı. Bir gösteri için Singapur’a gelen Evia Celabian adlı otel müşterisi DHA muhabirine yaptığı açıklamada havuzda yüzmenin heyecan verici olduğunu ve hiçbir şekilde korkmadığını ifade etti.

YILLIK 50 MİLYON STERLİN GELİR ELDE EDİLİYOR
‘Sonsuzluk havuzu’ olarak tasarlanan yapı, olimpik bir yüzme havuzunun üç katı uzunluğunda. 2 bin 560 odası ve 230 suiti olan otelin içinde ünlü şeflerin yönettiği restoranlar, alışveriş alanları ve bir müze var. otelde havuzun olduğu bölümde 250 ağaç ve 650 farklı bitki türü var. 10 bin kişiye istihdam yaratan otelin yıllık yaklaşık 50 milyon sterlinlik gelir elde ettiği belirtildi.

Etiketler

Bir cevap yazın