Garanti Bankası Teknoloji Kampüsü için İlk Adım Atıldı

Garanti Bankası Teknoloji Kampüsü'nün temel atma töreni Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Adnan Memiş ve ERA Mimarlık'tan Prof. Dr. Ertun Hızıroğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Törende ERA Mimarlık adına konuşan Prof. Dr. Ertun Hızıroğlu, “Garanti Pendik Kampüsü projesi, çevredeki kaotik yapılaşmanın aksine, şeffaf bir sadeliği öne çıkarıyor. Kurumun talepleri doğrultusunda, ofis hayatının değişkenliğine ve dinamizmine uyum sağlayabilecek şekilde esnek bir plan altyapısıyla oluşturulan 142.000m²’lik projenin tüm parçaları, farklı düzenlemelere ve mekansal çeşitliliğe açık bir yaklaşım sergiliyor. Sürdürülebilirlik sadece mekansal tasarım girdisi olarak değil, arsa geliştirme, efektif su ve enerji kullanımı, enerji performansı ve çevresel kalitenin artırılamsı konularında da ele alındı. ERA Mimarlık ve Midek/Mingü ortaklığının titiz çalışmaları sonucunda hazırlanan projenin, inovatif yapısıyla çalışanlar için sıcak ve doğal bir atmosfer oluşturmasını hedefledik.” dedi.

Hızıroğlu sırasıyla projenin yerleşim yeri ve çevresel özelliklerini, Grafikler üzerinden konsept oluşumunu, plan ve kesit üzerinden de tüm yapının kurgusunu anlattı.

Proje ile ilgili ERA Mimarlık ve Midek Mingü Mimarlık dilinden birkaç temel not:

Garanti Bankası teknoloji Kampüsü İstanbul Pendik’te, D-100 karayolu ile E-80 otobanı, Sabiha Gökçen Havalimanı bağlantı yolu kesişimi, Tersana Kavşağı’nda yer almakta. Arsanın eski kullanımı bir kimya fabrikasına ait. Projenin anafikri ofis alanlarını teknolojik ifadeli yükseltilmiş bir blok içerisinde toplayarak çalışma alanlarına azami düzeyde esneklik sağlamak. Diğer tüm özel fonksiyonlar zemin ve altı katlarda yerleşmiş olduğundan ofis hacimleri gökyüzüne ve peyzaja açılan avlular etrafında süreklilikleri engellenmeden yerleşebilmiş.

Etiketler

Bir yanıt yazın